| Ramoniqtzz a întrebat:

La ce varsta v-ati inceput viata sexuala? Si la ce varsta ar fi normal s-o incep?

6 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Nu scrie nicaieri o varsta, in nicio carte. Legal, ai voie sa ti-o incepi dupa varsta de 18 ani. Dar indicat ar fi sa ti-o incepi cand esti tu pregatita si mai ales atunci cand simti ca partenerul este cel potrivit.Bafta!

| Biby a răspuns:

Buna!
Nu am inceput-o.
Dar cel mai normal este la varsta de 18, 19 ani cand organismul este deja pregatit.
Iti sugerez sa nu o incepi mai devreme de 16 ani.
Trebuie sa o faci cand tu si persoana potrivita sunteti pregatiti.
Aveti grija sa v-a protejati!
Pa-pa!
Biby

| deadea23 a răspuns:

Viata sexuala se incepe atunci cand ambii parteneri sunt pregatiti sa treaca peste acest pas. Cand te simti in siguranta alaturi de partener si consideri ca a venit timpul marelui pas, nu vad de ce nu ai face. Dar gandeste-te de mai multe ori, sa nu gresesti!
Virginitatea e una singura si toti ne-o vor!

| AlexiaB a răspuns:

Nu scrie nicaieri la ce varsta sa ti`o incepi!
ti`o incepi cand te simti tu pregatita!
Bafta!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal pe la 16-17 sau 18 ani bft papa

| Ankutza_7491 a răspuns:

Nu exista o anumita varsta pentru a-ti incepe viata sexuala.trebuie sa fi pregatita pentru asta(din punct de vedere fizic si psihic)dar cel mai bine dupa parerea mea ar fi sa o faci dupa 18 ani...si sa ai grija CU CN O FACI...