| Angel7 a întrebat:

La evaluarea nationala la subiectul 1 ex 3 am scris ca indice temporal " la gimnaziu ". Si am dubii daca se puncteaza sau nu ( in barem nu apare ) sad.
Si daca am scris Atribut pronominal in loc de adjectival se puncteaza cu 1 punct sad?

4 răspunsuri:
| XsupermenX a răspuns:

La gimnaziu nu cred ca o sa-ti puncteze, iar cu atributu nu te puncteaza sigur.
Cu toate astea iti doresc sa iei nota mare! happy

| reirei1999 a răspuns:

Din tot ce ai zis mai sus nimic nu se puncteaza!(indice temporal nu spatial!, cat despre adjectival si pronominal nu mai zic...ce ai facut 8 ani? Imi pare sincer rau de tine!

| Angel7 explică (pentru reirei1999):

Pai eu zic ca merge : La gimnaziu ( perioada anilor 5-8 ).
Si macar un pct sa dea ca a fost din neatentie sad

| reirei1999 a răspuns (pentru Angel7):

Neatentia costa foarte mult...din pacate pentru tine, pe ei nu ii prea intereseaza...ei stiu despre tine doar ce scrie acolo
cu alte cuvinte, aia e greseala