| Hertea_Eddy_1996 a întrebat:

La examen la romana am facut o litera ciudata si cand am icercat sa o tai am facut un cerc deasupra ei(fara sa vreau), dar am taiat-o cu o linie.Se considera semn?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistit, faza cu semnele e o prostie. In special la romana. Poti sa scrii o propozitie random si apoi sa o tai si sa ii spui corectorului (daca ai noroc sa ajunga la el) propozitia cuvant cu cuvant, locul in pagina unde se afla, pe ce pagina se afla, etc.
Deci stai linistit happy

5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu, nu se considera semn. Examenele se anuleaza foarte rar, doar cand e ceva evident. Poti sa stai linistit.

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca ar putea fi considerat ca reprezinta un semn cu o anumita semnificatie. Depinde de mai multi factori ce pot fi luati in considerare dar mai ales daca "valoarea" lucrarii tale necesita un "mic ajutor" din partea cuiva.

| Hertea_Eddy_1996 explică (pentru corbulalbrosu):

Lucrarea era de 9 si ceva

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Hertea_Eddy_1996):

Probabil ca intro astfel de situatie deoarece nu era necesar sa fii ajutat se vaconsidera pur si simplu catotul sa reprezinte o simpla corectura.

| Hertea_Eddy_1996 explică:

Dar este evident, intr-un fel.