| anonim_4396 a întrebat:

La liceu,daca inteligenta este un motiv de invidie,atunci de ce elevii olimpici isi arata inteligenta, ca sa ajunga invidiati de colegi?
Este mai bine sa iti ascunzi sau sa iti dezvalui inteligenta?

Răspuns Câştigător
| Nonameagain a răspuns:

Ce prostie!
Daca nu iti folosesti inteligenta, la ce te ajuta sa o ai? In alta ordine de idei, daca ei nu ar folosi-o, nu s-ar mai inventa nimic, nu am evolua. Si cum sa o foloseasca fara sa se vada? Sa nu faca nimic numai pentru a va menaja voua orgoliul? Cel mai bine ar fi sa invatati si voi sa fiti ca ei.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai gresit generatia. la liceu telefonul si hainele de fita sunt invidiate nu inteligenta

| Aliaaa a răspuns:

Nu trebiue sa iti fie rusine sa inveti, dar nici nu trebuie sa te dai mare cu asta, eu merg la olimpiada, dar nu vorbesc mai cu nimeni despre asta, decat cu parintii si ceilalti copii l
de la olimpiada ( legat de asta), in rest, nu aduc vorba despre asta.
Fa ce vrei, dar incearca sa nu faci prea cunoscut asta