| JustMusic a întrebat:

La multi ani!
Acum sa va sacai cu o problema care nu stiu cum sa o rezolv.Fratele unei colege, cu care eu ma inteleg extrem de bine, ma tot suna, el are 23 de ani, si vrea sa ma combine, eu nu vreau, nu imi place cum arata si nici de comportamentul lui, el se crede mai smecher.Nu pot sa ii spun verde in fata asta ca imi e tema sa nu stric relatia de prietenie cu Mihaela, ca totusi e fratele ei.Eu i-am spus lui ca incerc sa ma combin cu altcineva (care nu exista) nu stiu cum sa fac sa merg cu minciuna asta pana la capat ca sa scap de el, ii zic ca m-am combinat si ca tipul e gelos sau ce sa fac?
Eu acum nu am chef de o relatie, nici timpul necesar si nici starea sufleteasca necesara si sunt si complexata ca am cateva kg in plus.
1Ce sa fac, ce sa ii spun sa ma lase in pace?
2 cum pot sa blochez numarul sa nu ma mai sune?
Orice sfat e bine venit

1 răspuns:
| valentingb a răspuns:

1. Lasa-ma in pace, nu vreau sa am de-a face cu tine. Daca Mihaela se supara, ii va trece.
Fii serioasa si dura cu el, vorbeste ca un om mare.El probabil te crede mai slaba decat el.Nu esti.
2.In setarile telefonului, la apeluri, securitate, poti bloca numarul lui. Spun asa, in general. Daca nu gasesti in setari, undeva trebuie sa fie, cauta bine.
Nu conteaza cateva kilograme in plus. Vezi, el te place. Te plac si altii.