| best2000 a întrebat:

La profilul Stiinte ale naturii, la ce materii se da Bacalaureatul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acolo am aterizat și eu...
Păi, cică așa:
În timpul anului școlar: engleză/franceză (oral, la alegere una dintre ele) și informatică parcă (doar testare lucruri esențiale)
Iar la sfârșitul anului școlar, română, matematică (obligatorii) și una la alegere dintre: fizică/chimie și biologie. Toate scris.

2 răspunsuri:
| MisterKat a răspuns:

Romana, Mate (obligatoriu) si Fizica, Chimie, Bio, Info la alegere...

O zi buna!

Mult Succes la bac.

Daniel.

| ina a răspuns:

Biologie, fizica sau chimie, la alegere. Obligatorii matematica si lb. romana.