| anonim_4396 a întrebat:

La voi la scoala se leaga profesorii de parul fetelor, daca e prea lung, sau in ochi, dezordonat, etc, etc? eu oricum il port legat, dar am avut probleme din cauza bretonului :-((

Răspuns Câştigător
| fluturas a răspuns:

Se leaga diriga x( daca nu venim cu parul prins intr'o coada sau doua cozi x(
dar niciodata nu o sa inteleg de ce.chiar nu stiu. adica eu cred ca mergem la scoala sa invatam, nu? pai si cu ce ne impiedica coafura laughing adica mno cu bretonul hai sa zic la ed.fizica ca iti intra in ochi si nu vezi nu stiu ce laughing dar noi neaparat trebuie sa avem parul prins in coada laughing
apoi nu cumva sa avem unghiile cu oja, sau lungi ca ii scandal laughing x( nici asta nu inteleg de ce. mno hai sa zic ca tot la ed.fizica, ar putea comenta profesorul si sa ii dau dreptate, ca ne putem rupe unghiile, dar ceilalti profesori x( laughing
apoi si imbracamintea laughing nu cumva sa mergem in pantaloni scurti laughing doamne feri laughing numai pantaloni scurti pana mai jos de genunchi, la fel si fustele laughing scoala noastra zci ca'i de pe vremea lui Pazvante laughing
ma si enerveaza regulile astea, dapoi n-avem ce face trebuie sa le respectam laughing sau ca nu avem voie cu machiaj laughing pai cu ce ne impiedica machiajul sa invatam? inteleg ca nu e discoteca, club. caci e scoala laughing) dar totusi. poti fii aranjata si sa inveti binewinking

7 răspunsuri:
| Ana a răspuns:

La mine la scoala nu-i asa, avem voie cu de toate, avem voie cu parul lung vopsit cum vrem noi, cu unghii mari big grin odata cand dadeam test mi-a vazut o profa unghiile si erau mari si cu tot felul de modele si mi-a zis "ia uite ce unghii frumoase" si eu le-am ascuns at si ea face "dc le ascunzi ca sunt frumoase" deci n-am probleme deloc happy

| xibalba a răspuns:

Se lega in scoala generala, la liceu e mai multa libertate. Oricum vin majoritatea ca la circ. Asa ca s`au obisnuit si profii, presupun

| Klara a răspuns:

Se lua cretinitatea aia de profesoara de romana de mine, cand eram in a XI-a, ca aveam "bretonu'n nas" (citez). Daca era dupa ea, toate fetele trebuiau sa vina cu bigudiuri si sarmalute. In rest nu se mai lua nimeni de freza mea...adevarul e ca nu era cine stie ce freza...

| broscutsaaa a răspuns:

Daa.
Noi daca n`avem uniforma. CRIZEE. ZBIERETE. Ca la nebuni laughing

Cand eram a7a. la orice miscare gresita. ne ameninta ca ne scade nota la purtare si alte d`astea. ne scadeau puncte la prima nota. straight face aiurea laughing
Dar am observat ca fiind a8a. ne-a mai lasat cu parul in ochi, o bluza colorata cevahee hee

Sa se lege si de cei mai mici, nu? laughing

| Kidu a răspuns:

Nu, nu se leaga niciun profesor de mine, atat timp cat sunt imbracata decent, parul ce mai conteaza?
bine, nici cu o pleata d-aia pe jumatate de fata, si cand te intreaba profesorul ceva, nici sa nu te vada.hee hee

| Raluca_2845 a răspuns:

Mi se pare o tampenie.Deci nu inteleg ce au profesorii cu bretonul nostru, cerceii, machiajul, unghiile si multe altele! Sunt atat de enervanti angry Eu am o profesoara de franceza care se tot ia de cerceii mei. mie imi place sa port cercei cat mai mari; rotunzi, patrati diferite forme. Iar profa se ia mereu de acest aspect.Pana intr-o zi cand mi-a zis bineinteles "Fetito, ti-am mai spus sa nu te mai vad cu cercei" iar eu m-am enervat atat de tare si m-am ridicat in picioare si i-am spus "Doamna, imi pare extrem de rau dar atata timp cat eu nu va spun dumneavoastra sa nu va mai dati cu ruj, nu vad de ce imi cereti sa vin fara cercei.Multumesc" Deci vreau sa spun ca a ramas babastraight face fara cuvintelaughing Spune-le nu mai lasa capul in jos ca pana la urma nu au cum sa ne controleze si modul de viata la cum ne controleaza temele. pupici:*

| Raluca_2845 a răspuns:

Eu sunt clasa a 11`a ''xibalba'' si se leaga de noi profesorii.In scoala generala cand eram sa stii ca aveam mai multa libertatehappy