| anonim_4396 a întrebat:

La voi la scoala,in clasa aveti colegi, baieti care au parul putin mai lung, rebel,etc? profesorii se leaga de ei, sau nu?

12 răspunsuri:
| ChristianaAa a răspuns:

Acum depinde si de profesori. Aveam o profa de mate care se lega asa tare de ei si ii facea pur si simplu de rusine, de se tundeau baietii in 2 zile chiar daca aveau parul de 2 degete. La ea la ora trebuiau sa fie tunsi periuta. laughing

| UnleashedPsycho a răspuns:

Directorul adjunct are o problemă cu asta şi ar vrea să vadă toţi băieţii din şcoală tuns cât mai scurt, anul trecut chiar a fost o adevărată dispută pe tema asta, atunci încă nu era director adjunct. Anul acesta nu a mai spus nimic pentru că problema s-a discutat la consiliu şi s-a stabilit că se încalcă drepturile omului, iar în regulament nici măcar nu se specifică vreo ceva de lungimea părului.
Ideea e că nu au voie să şi-l lase desprins.

| suffarstar a răspuns:

Am un rocker in clasa cu par mai lung, dar nu se ia nimeni de el.In generala a fost confundat cu o fata de o profesoara laughing.De atunci l-a pus sa se tunda, dar apoi si l-a lasat iar lung.

| gingergirl1 a răspuns:

Da,sunt cativa si in clasa la mine cu parul mai mare si mereu se ia diriga de ei si doamna directoare!

| Mangustă a răspuns:

Profesorii dramatizeaza rau de tot faza cu parul, cel putin la noi. Nu, nu avem plete in scoala (desi chiar nu m-ar deranja sa vad smug ), dar mai e unul la 20 care are parul cu 3cm mai lung decat modul ala de cocalari cu breton (a se vedea Guta) in care sunt tunsi baietii in clasele primare. S-a facut zarva chiar si pentru asta (ce-i drept, doar la nivelul clasei) asa ca nici nu vreau sa ma gandesc cum ar face ai nostri profesori daca ar vedea plete pe bune in scoala.
Dar stii cum e: nu conteaza cat de lung am parul, important e cat si cum gandesc. Un par lung nu te face nici criminal in serie, dar nici geniu nedescoperit.

| andreeadenisa22 a răspuns:

La mine in clasa sunt vreo doi si se leaga de ei doar profa de mate si aia de romana.

| oBuburuză a răspuns:

Am si in clasa` si mai sunt in alte clasa si da se iau profesorii de ei.

| AlexVizitiu a răspuns:

Nuuuuu,unora profi chiar le place cand copii au parul ceva mai lung.

| Ioana300 a răspuns:

Da am un baiat de fapt 2 si nu le zice nimeni nimic

| IlieRg a răspuns:

Chiar am un coleg cu parul mai lung si cu o suvita la spate. Da profesorii se iau mai mereu de el pentru ca spun ca scoala este o cladire in care trebuie sa aratam decent si nu cu suvite, cerecei extra-uriasi etc.

| pris99 a răspuns:

In clasa nu, dar in scoala da si nu am vazut sau am auzit ca au probleme...

| Stefan_Alexandra_1997 a răspuns:

Buna! Am avut candva vreo 3-4 colegi cu par mai lung iar UNII profesori se luau de ei ca sa se duca la frizer sa-si mai tunda "floacele". Acum mai am doar un coleg cu par lung.Eu cred torusi ca e destul de nasol pentru. un baiat mai ales acum pe vremea asta calda.Nu recomand purtarea parului lung de catre baieti in aceasta perioada caniculara.