| JamilaGizeh a întrebat:

Lentilele de vedere sunt bune ? Avantaje si dezavantaje?Funda !

2 răspunsuri:
| PisSsy a răspuns:

Cunosc persoane care poarta lentile sunt si avantaje si dezavantaje. avantajele sunt ca nu poti ochelari si nimeni nu va sti ca porti lentile, dar tot trebuie sa le schimbi depinde de care vei folosi. si cate-o data ti se irita ochiul si daca nu mergi la ofamolog ti se trage iriatia si la celalalt ochi asta e tot ce stiu. putin superficial dar sper ca te-am ajutat!:*

| Rebekka97 a răspuns:

Eu am lentile. Avantajele sunt k nu m-ai porti ochelari! Yeeeey! Dezavantajele sunt nasoale rau.Ti se pot infecta ochii.Lu' maicamea ii curgea puroi din ochi. Oribil! Tre' sa ai grija mereu sa te speli pe maini...sa ai grija la aburi k iti cad si nu poti dormi cu ele. Daca vrei sa dormi la cineva e cam enervant... Sper ca te-am ajutat.:*