| DumiY a întrebat:

Ce parere aveti despre lentilele de contact de vedere? Ce dezavantaje au?

8 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

De ce nu faci o operație cu laser în Ungaria?
E foarte simplu, nu există riscuri, se face rapid și nici nu e foarte scump.

| DumiY explică (pentru LoveSleep):

Nu pot face operatia din mai multe motive. Nu am 18 ani, miopia nu este stabilita (ea scade siau creste pana la 18 ani) si din cauza unei probleme de sanatate pe care am avut-o. Multumesc pentru raspuns.

| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Eu am o prietena care are lentile de contact, insa ale ei sunt albastre. Cand si le pune arata super tare. Are parul saten si pielea alba, deci i ista super. Acum depinde si de cu marati tu, dar verzi arata mai bine, cred eu. Asta pentru ca eu am ochii verzi si nu-mi doresc sa ma fi nuscut altfel.

| DumiY explică (pentru Cσcσ):

Eu ziceam de lentile de contact de vedere. Nu am nevoie de lentile colorate, sunt foarte multumita de culoarea ochilor.

| Cσcσ a răspuns (pentru DumiY):

Doamne! laughing
Scuze, greseala mea, dar am cunostinte si in asa ceva.
Am un prieten care poarta lentile de contact de vedere. El poarta asa ceva de mult timp si deja s-a obisnuit cu ele. I-a fost putin mai greu la inceput. Am vrut si eu sa-mi cumpar, dar nu prea mai am nevoie acum de asa ceva.

| DumiY explică (pentru Cσcσ):

Nu-i nimic. Multumesc de raspuns.

| Alexandraaaa08 a răspuns:

O prietena are lentile de contact de vedere si e multumita cu ele. Din cate am inteles la apa acestea se dezlipesc.