| blondina2000 a întrebat:

Lista completa de rechizite clasa a VIII-a si a II-a!

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

laughing ce-ai avut intr-a VII-a, i-ati la tine si in clasa a VIII-a!

| dani2404 a răspuns:

VIII - Ghiozdan, penar, pixuri, creioane, creioana colorate, coale a4, corectoare, rigla, guma, caiete mari cu linii si patratele, un caiet mic care il folosesti pentru tine ( iti notezi ceva important sau ce vrei tu ), caiet de desen, acuarele ( nu stiu sigur daca iti mai trebuie acuarele dar cumpara-le ca sunt ieftine ) + pensule, foarfeca, lipici, scoci. O sticla de apa si manualele tale, cam atat.

Clasa II - Ghiozdan, penar, creioane, ( cred ca pixuri nu o sa te lase ) dar totusi sa ai la tine 1-2, creioane colorate, lipici, foarfeca, hartie creponata, hartie glasata, coale a4, caiet de desen, acuarele, pensule, lipici, un caiet mic pentru tine, caiete mici cu linii si patratele, caiet de muzica si cam atat. Sper ca te-am ajutat si bafta in noul al scolar.