| criisz a întrebat:

Lotiune tonica impotriva cosurilor, pro sau contra? Pe prospect scrie ca inchide porii dilatati, dar ingrasa foarte tare tenul, iar tenul meu este pedispus la acnee.Sa o mai folosesc?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosește o mască pe bază de acid salicilic, un tonic antiseptic și tinctură de propolis. Faci aceste "acțiuni" faciale, seara, înainte de culcare.
Pa, pa.

1 răspuns:
| ella_7448 a răspuns:

Cel mai important: spalarea mainilor si a fetei cu sapun cu sulf. A doua regula: incearca sa nu atingi fata, daca te tii de aceasta regula in 2-3 saptamani acneea se va reduce vizibil. Mananca multe fructe si foloseste ca "lotiune tonica" naturala un pic de zeama de lamaie. Dupa aplicare asteapta 10 minute si clateste cu apa rece. Cand simti ca se ingrasa pielea, in nicvi un caz nu folosi din nou sapunul - o data pe zi este suficient, pentru indepartarea bacteriilor. Spala-te pe fata cu multa apa rece.