| aqswdefrgthyjukilo a întrebat:

M-am certat cu maikmea si i-am zis ceva de genu ca sunt chinuita deoarece uneori trebuie sa stau in bucatarie sa ma uit la tv, alteori ea, dar de curand, eram si eu si ea obosita, in vroiam sa stam aman2 in pat, toate bune si prumoase pana am deschis tv, ea vroind sa doarma, pe mine mo enervat si m-am dus un bucatarie, dar acolo era tata, in dormitor nu puteam sa sta deoarece era bunica mea. De atunci, am facut un scandal, si acum nu mai vorbim una cu alta, pe mine ma enerveaza deoarece tot imi zice ca ea nu se mai baga, si chestii d'astea. Ce pot sa fac? cum sa mai rezist? simt ca o data si o data o sa ajung sa-mi dau palme. plsz help;* mc anticipat

1 răspuns:
| adinaciosescu a răspuns:

Vorbeste cu ea, cere-i scuze, explica-i frumos ce te deranjeaza, intreab-o si pe ea ce o nemultumeste si. ajungeti la un consens.Sigur ajungeti, caci o mama iarta intotdeauna.Si eu am trei copii si stiu ce spun.Ai curaj sa recunosti daca ai gresit si nu-ti fie rusine sa-ti ceri scuze.