| Robbe a întrebat:

Am o pisicuta de 2-3 luni, si intr-o zi ma jucam cu ea in dormitor si ea m-a zgariat tare pe mana, eu sangerand putin. M-am enervat si i-am traznit una in fata, :O:O ea a inceput sa turbeze intr-un fel... si-a revenit dar a avut multe remuscari si din ziua aceea nu se mai joaca in dormitor...
Daca stie cineva o solutie la aceasta problema e liber sa vorbeasca!

In alta zi tot cu aceeasi pisica mica, eram in bucatarie ii dadeam de mancare si am vazut ca in castron era niste rahat... Eu am vrut sa il scot dar ea facea "chhhh" la mine si a dat sa ma muste, iar m-am enervat si am zis "ba tie nu ti-a ajuns si nu sti cine e seful in casa?" si i-am traznit una in nas, incepuse sa-i curga sange din nas, m-am dus la baie am sters-o si de fiecare data cand stranuta sau pufaia din nas ii curgea sange, ceva imi spune ca i s-a spart un vas de sange in nas cred, si nu stiu ce sa fac sa opresc hemoragia...

Please! HELP ME crying

5 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Frate,decat sa omori pisica mai bine o dai altcuiva straight face.Nu stii sa te comporti cu animalele? Si cand a vrut sa te muste,e normal,nu cred ca ai invatat-o sa te lase sa pui mana in castron in timp ce mananca.Du-o la veterinar,sau precum am zis, da-o altcuiva, ca nu esti in stare sa ai grija de ea rolling eyes Si incearca sa te joci cu ea, nu mai fi violent.

| Liviu a răspuns:

Sunt curios... ai avea acelasi tupeu sa dai in un ' catelus ' care cand se ridica are aproape 1. 80?
Ai avea curaj sa il atingi magar? da ce zic sa il atingi.
Sa il mangai...
Si dupa sa il lovesti laughing
Cred ca facea pipi pe tine prietene.

| PrecioussGirl a răspuns:

De ce tii un animal ca sa il bati?
orice animal (catel, pisica ce o fi) daca vede ca il bati si ca nu il iubesti logic ca nu te asculta. te zgarie, te latra etc.
un caine de exemplu simte daca tie tie frica de el.winking
respectivul animal simte daca este sau nu iubit.
sincer sfatul meu ar fi sa dai pisoiul. dal undeva unde o sa ii fie bine. mi se face pielea de gaina numai cand ma gandesc ca i-ai dat una si i-a curs sange.
doamne...
ai putea sa il duci la veterinar. dar cand o sa te intrebe de ce i-a curs sange ai curaj sa ii zici ca i-ai dat una?

| Robbe explică:

Aveti dreptate, cred ca un timp o sa o las in voia ei, eu doar am sa-i dau de mancare si atat. Dupa cateva saptamani voi vedea diferenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te urgent la veterinar.:-s
P.S:Cand am citit asta m-au luat niste fiori...te rog mult sa nu-ti mai agresezi pisica.saracuta...