| Iuliana_5129 a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu... m-am saturat de el deatitea ori greshea si eu iertam acum insa nu-l mai iert... invatam intr-o scoala numai ca el e clasa paralela cum sa-i demonstrez ca nu regret nimic k sunt fericita fara el. Apropo ce ma fac eu k toata clasa lui cand ma vede spune Uite prietena lui V sau tu cu V sau tu estiIulia m-am saturat nu stiu ce sa fac cu astea saptamana asta numai ghinion nemaivorbind si de celelante probleme persoanale. Vreau sa fac sa stie toata clasa lui ca m-am desparit de el ce pot face?

Răspuns Câştigător
| saku970 a răspuns:

Se pare ca ai o problema destul de incurcata!
Ar trebui sa le spui direct, in fata,ca nu iti place de acel baiat si ca nu mai ai nicio legatura cu el! Altfel cum sa rezolvi problemele? Prin tacere? Nu este chiar cea mai buna alegere, in momentul de fata trebuie sa spui direct fara sa te abti, sa iti exprimi sentimentele! Sunt sigura ca o sa te inteleaga iar dupa ce va timp aceasta chestiune va deveni decat un zvon!
Mult succes!

2 răspunsuri:
| Voluntar a răspuns:

Spune-le ca te-ai despartit de el, ca nu mai esti cu el.big grin

| Dεηίsα a răspuns:

Poti sa iti faci un alt prieten dar sa fie unul mai necunoscut in scoala ta.