| anonim_4396 a întrebat:

De aproximativ o saptamana prietena mea s-a despartit de mine pentru a fi cu unul dintre cei mai buni prieteni deai mei, dar se vede ca nu este prea fericita deoarece prietenul asta al meu nu prea vorbeste cu ea nu se vede cu ea si cred ca isi bate joc de ea.Cum sa ii arat ca inca o mai iubesc si ca a facut o greseala? dau Funda.

Răspuns Câştigător
| thunderstorm a răspuns:

Prietena ta nu merita nicio demonstratie, iar prietenul tau nu se poate numi prieten.Intelegi?

2 răspunsuri:
| FuckTWorld a răspuns:

Daca s-a despartit de tine pentru a fi cu prietenul tau nu merita sa-i demonstrezi nimic,te-ai injosi, nu merita sa-i arati ca inca o iubesti, daca as fii in locul tau ar disparea de pe lista mea de prioritatii, daca ti-a facut asta odata, iti va face si a doua oara fara nici o problema.Nu ii arata ca a gresit, isi va da seama ea singura daca nu ii fericita, daca vrea sa se intoarca la tine dupa refuzo pentru ca daca ii perversa fata o sa profite de tine la maxim daca o ierti, si o sa-ti fie si mai rau dupa.Acuma ii alegerea ta eu zic ca nu merita si nu ai ce sa-i dovedesti, cauta alta fata, ca ii lumea plina de ele.Bafta!

| Smileforme40 a răspuns:

Daca ea s-a despartit de tine pentru un prieten de-al tau inseamna ca nu are sentimente pentru tine si punct. Daca nu este fericita, problema ei.A fost alegerea ei in fond.Din punctul meu de vedere[si sunt fata] chestiile astea nu se fac.Cum sa te desparti de un baiat pentru a fi cu cel mai bun prieten al lui? Mi se pare de prost gust, sincer.Ai si tu demnitatea ta, totusi, care nu te lasa sa te calce ea in picioare.Acum ramane la alegerea ta ce vei face. Sfatul meu este sa te axezi pe altceva sau sa incerci sa iesi cu alte fete. Poate se infiripa ceva! Funda!big grin