| laura_9178 a întrebat:

M-am epilat pe picioare de vreo 5 ori cu bigul, daca ma epilez cu benzi de ceara, acasa, firul o sa se mai subtieze? :-s

Răspuns Câştigător
| Drums a răspuns:

Da dar nu o data sau de daoua ori trebuie sa te iei cu ceara mai mult timp ca sa se vada diferenta la firul de par. oricum nu te mai lua cu bigul te rog din suflet, oricum se mai subtiaza si se rareste(pentru ca stii prea bine ca bigul iti indeseste parul.succes

3 răspunsuri:
| Puf a răspuns:

Nu este adevarat mitul ca daca ne epilam cu bigul firul se ingroasa. asa avem noi impresia deoarece firul nou care creste e mai inchis la culoare pe cand cel care l`am taiat a fost expus la mai multe procese, cum ar fi spalarea, soarele, iar din aceasta cauza aveam impresia ca e mai subtire. Daca te epilezi cu ceara firul de par va creste mai greu, pe cand cu bigul creste mai repede deoarece nu-l smulgi din radacina.Si eu am fost de aceeasi parere ca din cauza bigului firul de par va creste mai gros, insa a venit la scoala firma always si ne-au lamurit in multe privinte. Succes:*

| T30D0RA a răspuns:

Cu bigul doar te DEPILEZI (adica iti taie firele de par de pe suprafata, nu de la radacina).

| beka a răspuns:

Da se subtieaza si creste mai greu, daca te faci lunar cu ceara firul n-o sa mai aibe putere sa creasca asa groshee hee si in cel putin 1 an o sa se observe diferenta fata de cum crestea inainte si cum o sa fie atunci:*