| Acadelecolorate2 a întrebat:

M-am saturat de prieteni falsi care se dau in fata mea "cei mai buni prieteni", si pe la spate ma barfesc intruna... Am doar 3 prietene cu care ma inteleg bine si in care cred ca nu ma vor trada niciodata.Cu sora mea mai mare nu prea ma inteleg bine, ne mai certam si rar stam si vorbim ca niste surori, iar cu mama nu am o relatie atat de deschisa incat sa ii spun aceste lucruri.sad Sunt foarte trista in ultimul timp! Incerc sa nu mai pun totul la suflet da nu pot. Sfaturi si funda!

Răspuns Câştigător
| Eu_7539 a răspuns:

Pai eu una zic ca important este sa ai macar o prietena adevarata. daca ai 3 e foarte bine. poti sa ai cate prietene vrei. daca nu toate sunt adevarate nu toate conteaza,, si dupa parerea mea. nu cred ca merita sa-ti bati capul. prietenele se castiga cu timpul. le ai pe cele 3. fii fericita. sincer. nu merita sa fii trista din cauza prietenelor... daca ai zeci de prietene. crezi ca toate vor ramane? daca cele 3 sunt adevarate precum spui vor ramane:*. legat de sora ta. hmm. crede`ma o sa aveti o relatie mai buna in timp. toate se rezolva cu timpul, crede`ma. eu una am un frate. cand eram maimica nu ne intelegeam. nici acum nu foarte foarte bine. dar ne intelegem destul de bine zic eu. cu timul totul va fi ok:X si nu are rost sa fii trista. adica asa eram si eu cam pe la 13 ani. tu cati ani ai? si de la 14 ma simt foarte bine. nu mai pun la suflet. iar acum ma comport cu indiferenta cu cine trebuie. m-am invatat mintebig grin

| Acadelecolorate2 explică (pentru Eu_7539):

Am 14 ani.Multumesc pentru sfatul tau si o sa tin cont de el:*

| Eu_7539 a răspuns (pentru Acadelecolorate2):

Ok:*:* Ma bucur ca ti-am fost de folosbig hug

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai nevoie de cineva cu care sa te descarci cand dai de rau, eviti dusmanii si iti schimbi si tu mentalitatea devii pozitiva si totul va fi mai bine, te gandesti la ce vrei tu la lucruri bune si asa se va fi.

| 愛日本 a răspuns:

Încearcă să-ţi găseşti o cea mai bună prietenă una singură care să nu te lase niciodată la greu. Cand toti sunt prea departe/Langa mine-i muzica
Nici nu ai nevoie de cineva langa tine cand te regasesti printre versuri si beat-uri.Incearca sa nu te mai cosumi.Risipesti pretioase lacrimi pe gunoaie.O sa intalnesti multi oameni care ii ajuti si o sa iti dea cu sutul in fund cand te astepti mai putin.Nu conteaza de cate ori cazi ci de cat de repede te ridici.Incearca sa treci peste asta, dezamagiri de tot felul vei mai avea pe parcursul vietii, din partea prietenilor sau nu.

| Ofiintă a răspuns:

Buna
Poti sa fi multumita ca ai trei prietene adevarate pentru ca in zilele de astazi rar vezi asa ceva
Daca mai ai presupusii prieteni care te vorbesc la spate sa nu-i bagi de seama pentru ca nu merita compania ta. Cu mama ta ar trebui sa discuti mai mult sa stai mai mult de vorba cu ea si vezi ca se va deschide relatia voastra mama-fiica.
Numai bine
pa, pa