| AuroraCT a întrebat:

M-am saturat sa imi scap prietenii de belele.
Cum rup o prietenie?

112 răspunsuri:
| razerneehelp a răspuns:

Incerci sa cauti nod im papura si dupa ii zici

| Shilpa a răspuns:

Candva cand sunteti singure/singuri ii spui totul. Pur si simplu te descrci. Cu timpul el/ea isi va da seama si va considera ca nu mai puteti fi prieteni/prietene. Iar mai tarziu vei afla ca ii va parea rau dar... nu va avea curaj sa iti spuna si va considera ca nu mai puteti fi prieteni si ca nu mai aveti nimic in comun.

| Adrian_Ady_2000 a răspuns:

1. Ii spui in fata.
2. Te indepartezi usor... nu mai vb cu el/ea atat de des... intelegi tu

| SonOfLucifer14 a răspuns:

"M-am saturat sa fac de dadaca pentru tine, du-te la mata in p.z.a "si daca nu intelege ii dai una un mocan
PDbig grinaca e baiat in mocanu de jos doare mai tare :v

| VrgAlex a răspuns:

O poti incheia admiabil ii explici omului ca pretenia cu el nu te duce la bine si ar trebui sa se raceasca relatia de prietenie dintre voi.zic ca asa e cel mai corect happy

| Duzinchevici_Max_1989 a răspuns:

Ii spui pur si simplu ca te-ai saturat de ei si deja nu le mai acorzi atentie deloc.

| sergiulion2001 a răspuns:

Parerea mea este sa fi cat mai discreta.Asa "prietenii"tai vor intelege ca nu mai vrei sastai cu ei.Eu recomand sa nu le raspunzi la mesaje la apeluri iar cand vor sa iesiti in oras, pur si simplu bagi o scuza tipica.Multa bafta. happy

| Neghina_Catalina_2001 a răspuns:

Le spui in fata: "uite... Nu merge... Va scap mereu din belele si voi ce facti? Ma calcati in picioare? Nu e treaba mea sa va fac voua nevoile".
Sper ca te-am ajutat.

| catwoman91 a răspuns:

Neajutandu-i in primul rand! Apoi vei vedea cine iti este cu adevarat prietenwinking

| MetalHead26 a răspuns:

Fai sa faca primul pas cu glume care nu-s chiar glume si chestii gen

| JoseyR a răspuns:

Spune-i persoanei respective pe fata tot ce gandesti despre ea si spune-i ca vrei sa incheiati prietenia.

| Catalin_Spanu_2001 a răspuns:

Pai...poti folosi replicile astea:

Ma tot gandesc la anii in care am fost prieteni... si ma intreb ce dracu' a fost in capul meu?

Nu imi multumi ca te-am insultat, a fost o placere

Ma gandesc la anii in care am fost prieteni... ce ai zice daca am renunta?

| Stuleanec_Allexandra_1999 a răspuns:

Buna, cel mai simpul vorbiti doar voi in particular si ii spui ce ai pe suflet si care este decizia ta. Sper ca te-am ajutat!

| Timeea_Sheyla_1993 a răspuns:

Pur si simplu incepi sa ignori persoana/persoanele.Va/vor observa raceala.

| marikseverin03 a răspuns:

Poti sa nu vb cu ealaughing

| cristinavranceanu a răspuns:

Am pus nota 8deoarece nu trebuie sa itii pierzi prietenii sa venim la subiect :nu raspunzi la telefon, fara certe ai explici ca nu mai vrei sa fii prieten cu el ci cu alt cineva

| TheBestAnswer a răspuns:

II SPUI PUR SI SIMPLU:::
m-am saturat sa te tot scap din belele daca ma mai pui sa te scap prietenia noastra s-a terminat dar cand no sa o mai faci CAUTAMA

FUNDA?

| RoxanikAmi a răspuns:

Sunt in aceeasi problema
Daca iti erau prieteni nu te foloseau asa!
Despre cum le spui, e mai complicat :o
Incearca cu chestii gen ''Stii...cred nu ar trebui sa vorbim o vreme'' sau ''Parintii cred ca esti o influienta proasta'' dar bine, daca ati fost cele mai bune prietene va fi ciudat. Daca se va supara tare si iti stie secretele, cu siguranta le va raspandi...am patit
sau simplu, ignor-o /ignora-lwinking

| NituGeorge1 a răspuns:

Ii zici : ori iti rezolvi singur problemele ori gaseste pe altcineva sa ti le rezolve ca eu m-am saturat

| Stan_Andra_1998 a răspuns:

Pur si simplu le spui ca nu mai vrei sa vb cu ele

| Serban_Daniela_1995 a răspuns:

Te poti sinucide!

| TuTuTuVm a răspuns:

Poti sa ai respingi si dupa nu vor mai dori sa stea cu tine sau cand ai ajuti sa scape de probleme fa asa ca sa nu iasa cum trebuie si sa o dea in bara