| LCD a întrebat:

Ma doare burta ingrozitor de la menstruatie crying ce sa fac

22 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nurofen Forte e bun.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nurofen forte e bun.

cami
| cami a răspuns:

Algocalmin+picioarele in apa calda, fierbinte.

| Cryssy a răspuns:

Incearca No-spa. Sau Nurofen.

| Orannginna a răspuns:

Nurofen pentru dureri menstruale si odihna. happy

| StaRmAgiC a răspuns:

Trimiti pe mama, sora, prietena, vecina etc. Sa-ti ia de la farmacie Ketonal. E foarte bun pentru durerii menstruale.happy

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Ia o pastila pentru durere si incearca sa dormi putin.

| LCD explică:

A. dar stai ca am aici Paduden laughing

| DianaLostInDreams a răspuns:

Eu iti recomand ibalgin forte:http://www.zentiva.ro/Files/RO/Product/2/ibalgin_forte_tbl_12_ro_m.jpg
Dupa parerea mea sunt cele mai bune.

| gossipgirlxoxo a răspuns:

Nurofen

| iiulia52 a răspuns:

Nurofen
happy
Sau calmante. apoi somn big grin

| Rallu_3508 a răspuns:

Clorocalcin. E foarte eficient si nu e scump.

| smileforme a răspuns:

Try nurofen, buscopan... are verry goodwinking

| daminushh a răspuns:

Eu mai iau vidan.sau nurofen.pledez spre vidanhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci la farmacie si iti cumperi medicamente pentru durerea de menstruatiehappy
Numai sa nu trimiti vreun baiat sa cumpere caci sigur o sa zica ca mine...monstruatiehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lizadon supozitoare sau indometacin tot supozitoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia un Ibalgin forte. in 15 min(max) nu mai ai nicio durerewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nurofen te va ajuta :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu iti recomand apa fierbinta la picioare.mai degraba sa fie calduta... mie una nu imi face bine sa fie fierbinte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nurofen'ul face minuniwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ma doare ingrozitor de tare burta imi recimandati ceva... ce sa iai. ce sa fac

| catalina_8481 a răspuns:

Algocalmin iti recomand. Din intamplare si eu sunt acum la menstruatie si ma doare groasnic burta, dar cel mai bine e sa stai la caldura si sa iei calmante si Algocalmin. Trebuie sa spuorti. Acest lucru arata ca esti o femeie adevarata si fara probleme. Trebuie sa infrunti situatia.