| BellaSth a întrebat:

Ma enerveaz atunci cand ies in oras si se holbeaza lumea la mine, adica ma face sa ma simt asaaa prost pentru ca sunt urata..si ori unde merg mi se pare ca lumea rade de mine sad Cum sa scap de acest complex?

10 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

laughing Dar de unde stii ca nu se uita la tine ca esti frumoasa? Cine ti-a zis ca esti urata?

| BellaSth explică (pentru IsabelaIssa):

Stiu ca sunt urata caci mi-au zis asta mai multi laughing....am defecte vizibile

| IsabelaIssa a răspuns (pentru BellaSth):

Fi serioasa. Urat e un om ce are un suflet urat. Tu esti cea din poza? Chiar esti draguta. Nu te mai lua dupa parerile altora. Lumea poate sa fie invidioasa si rea, nu trebuie sa iei in seama toti nataraii.

| William a răspuns:

Daca esti cu adevarat urata si nu vrei sa porti asta http://thumbs.dreamstime.com/z/businessman-paper-bag-head-9053250.jpg cand iesi in oras foloseste mai mult machiaj.

| OldSoul a răspuns:

Nu cred ca esti urata, cel putin fiecare persoane are ipostaze in care arata mai bine sau mai rau, daca ai folosi ceva "accesori" sa incerci un alt stil vestimentar care sa ti se potriveasca, ai arata mai bine.

| Xpressurself a răspuns:

Daca esti tu in poza si eu m-as uita la tine. pentru ca esti draguta. poate "lumea" te place si vrea sa intre in vorba cu tine. primul pas e sa-ti zambeasca. apoi, baietii chicotesc si ei... uita-te la tipa aia ce bine arata, ce draguta e laughing
de un complex scapi intelegand ca nu-i asa cum crezi tu. vreau sa te vad si eu mai clar intr-o poza si am sa-ti spun. trimite mesaj privat daca vrei.

| BellaSth explică (pentru Xpressurself):

O sa iti las fb meu in mesaj privat. e ok asa?

| Xpressurself a răspuns (pentru BellaSth):

Da

| Xpressurself a răspuns (pentru BellaSth):

Da, poti sa-mi lasi fb in privat. insa nu cred ca ai defecte asa mari pe cat crezi tu. e mai degraba vorba despre varsta pe care o ai si ingrijorarile specifive. oricum sincer vreau sa vad despre ce este vorba. sunt sigur ca te poate ajuta mult sa vb si sa te incurajez pana treci peste aceasta faza. astept sa-mi raspunzi

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Cauta pe google "cum scapam de complexe" sau "cum scapam de fricile irationale"