| cata1angel a întrebat:

Ma intreb de ce oare nu gasesc si eu un baiat bun pentru mine care sa stie sa se poarte si care sa fie diferit de toti cocalarii din ziua de azi. Parerea voastra care este nu mai exista baieti buni sau exista doar baietii care vor sa stea cu tine doar pentru stiti voi astept raspunsurile voastre cat mai pertinente primul ia fundita va pupicesc ))

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Jaja, uite, eu o sa ma descriu aici, tu iti faci o parere despre "Dece nu mai sunt baieti buni in ziua de azi", si tine minte, doar incerc sa te ajut, nicidecum sa ma laud, daca asa pare, scuzewinking Oh, si daca apar greseli gramaticale, scuze, scriu repede, pentru ca incerc sa raspund la cat mai multe intrebari asa ca nu am timpwinking
Ok, deci eu sunt genul de "Baiat bun", dar asta este doar la interior, cand sunt cu prietenii, pe afara nu pot fi acel baiat bun.
Dece fac asta, de ce nu ma comport la fel si pe strada, si de ce fac la fel si multi dintre baietii buni?
Simplu. Pentru ca lumea este rea, mai pe romaneste este a draq, si daca vede ca esti bun, ei nu percep bunatatea ca pe bunatate, ci ca pe prostie, deci daca esti bun, te iau de prost.
Spun asta nu din auzite, ci din propria mea experienta. Inca de cand m-am nascut, am fost un copil timid, care ura si inca uraste violenta, care o gaseste inutila, si singurul ei scop este pentru a proteja pe cineva, pacat ca aproape nimeni nu mai gandeste asa in ziua de azi.
Oricum, eram un copil "Prost" pentru ca eram bun. Am fost bun cu toti la gradinita, pentru ca inca imi mai aduc aminte de acele timpuri.
Ce-i drept, cu bunatatea asta am si castigat cativa prieteni, pe care ii credeam adevarati, dar care s-au dovedit a fii niste tradatori.
In clasele 1-4 la fel, am fost un copil bun, dar toti se luau de mine, radeau de mine, si cautau tot felul de motive sa ma bata. Am avut noroc cu Doamna Educatoare, care ma apara de toti.
Oricum, dupa cls a 4 a am plecat in strainatate un an, unde m-am simtit in sfarsit liber, sa ma port cum vreau, si unde am gasit niste adevarati prieteni care ma tratau ca pe un copil bun, nu ca pe un prost.
Dar cand am venit inapoi in tara, am fost tratat la fel de rau, doar pentru ca inca eram un copil bun.
Asta s-a intamplat timp de 3 ani, eram batut, si batjocorit, pentru ca eram bun.
Am scapat cand am ajuns la liceu, unde am facut o promisiune unei persoane foarte importante pentru mine, si anume matusa mea, ca o sa ma tin de carte, si asa am si facut.
Si am ajuns respectat de catre colegii mei, iubit de ei, pentru ca ii ajutam unde nu intelegeau, si ma purtam frumpos cu ei. Chiar si copii problema din clasa se purtau frumos cu mine pentru ca si eu ma purtam frumos cu eiwinking
Asta este problema, nu ca nu se mai gasesc baieti buni, dar nu o sa gasesti unul care iti v-a arata asta fata de toti, pentru ca ii v-a fii frica, pentru ca repet din nou, lumea este proasta si rea.
Ce-i drept, nici nu mai sunt atat de multi, pentru ca au fost influentati de cei rai.
Oricum, si eu ma numar printre acei baieti buni, timizi, si praf cand vine vorba de fete (d'asta nici nu am prietena), dar afara trebuie sa par rau si dur, chiar daca nu prea imi iese... nu-mi iese deloc de fapttongue
Cam asta este explicatia mea pentru lipsa baietilor cumintiwinking

2 răspunsuri:
| Vans a răspuns:

La ce bot ai in poza de profil nu-i nevoie sa ma "pupicesti".

| cata1angel explică:

Iti multumesc mult pentru raspuns si cred ca ai dreptate adica probabil ca mai exista si baieti buni te pup