| Bogdaaan a întrebat:

[ma omor] Ajutati-ma va rog, sunt intr-o stare de depresie sad, sunt pe clasa XII
pe primul semestru am media 4 la istorie, iar in semestru II am 4.4.4 Parintii mei nu stiu despre nimic, Si vreau sa imi iau viata, sa se termine odata totul sad

6 răspunsuri:
| SabinaRsT a răspuns:

DOAMNE FERESTE! E groaznic ceea ce spui, nu poti face asa ceva si pentru ce? Pentru o medie la istorie? Eu zic ca ai nevoie de sprijinul unui specialist sa te scoata din starea asta de depresie! Mergi la psihologul scolii si te va ajuta. Si in legatura cu 'frumoasa' istorie incearca sa tocesti sa iei 2 de 8 si sa scapi. Iti urez multa bafta si sa nu te mai gadesti la astfel de lucruri ingrozitoare! Te pup.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Vorbesti tampenii.
Viata ta e mult mai importanta decat niste cifre scrise pe o hartie.Da-le naiba de note, eu sunt sigura ca esti inteligent, numai ca n-ai avut chef sa inveti.Si ce?! Viata continua.Ai grija de tine.happy

| Voidwithin a răspuns:

Prostii omule, si parintii tai au fost in situatia asta poate ca nu recunosc dar ma indoiesc ca nu-i pandea mereu cate un 3, 4 la liceu.Inve-ti si totul va fi bine.

| SootheMySoul a răspuns:

Ce?!? Nu se merita! Ce, crezi ca eu am note mai bune? Si nu m-am gandit niciodata la asta pentru ca nu vreau sa sufere o gramada de oameni! Gandeste-te ca cel putin 3 persoane te iubesc! Ce zici acum?

| madalinamadu a răspuns:

Sa faci ce?!?!? Macar iti gaseai si tu alt motiv mai interesant pentru care sa te omori, dar scoala?! E simplu:apucate de invatat, afirmate la ore iar daca proful/profa vede ca ai macar minimul de cunostente o sa iti incheie media astfel incat sa promovezi.

| Bogdaaan explică:

Eu cred ca solutia cea mai buna ea asta pe care am zis-o si mai sus! gata cu totul oh go on