| deliaaa1 a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine cu un discurs de sfarsit de clasa a 8a care trebuie sa il spunem la profesori cat mai repede funda cea mai buna

3 răspunsuri:
| Yng a răspuns:

Puteti adapta discursul la ceva comic. puteti face diplome pentru fiecare profesor si sa scrieti pe el cate o replica caracteristica a acestuia sa va spuneti multumirile si nemultumirile despre fiecare. bafta!

| pufoseniapuf a răspuns:

Sunt doar a6a dar mi-ar placea sa fiu a8a si mereu ma gandesc la ce as zice. big grin Uite cateva idei:

Sf. clasei a8a. Nu-mi vine sa cred. Un sfarsit inseamna un nou inceput. Sf. gimnaziului si inceputul liceului. Au fost niste ani minunati alaturi de profesorii, colegii si prietenii nostri. Zilele cu note mici in care plangeam s-au transformat in amintiri hazlii de care radem mereu. Parca au trecut prea repede acesti ani si stim fiecare secunda pe de rost. Cu cata placere asteptam sf anului si vara, iar acum parca vrem sa nu se mai sf. niciodata aceasta ultima zi de scoala. Prieteniile raman neschimbate, chiar daca din pacate nu o sa ne vedem f des. A fost o perioada minunata pe care nici unul dintre noi nu o va uita. Va urez succes in continuare tuturor si sper sa ne mai vedem! Cam atat cu discursul asta "emotionant". laughing sper ca te-am ajutat... app succes la liceu.:X:X:X

| anonim_6080 a răspuns:

Eu as scrie cam asa:
Au mai trecut 4 ani din viata noastra, 4 ani pe care sunt convinsa ca nu ii vom uita niciodata.In acesti frumosi ani am legat stranse prieteni, am fost mereu unul langa altul in orice situatie.Am fost impreuna la fiecare trasnaie, parca si acum imi amintesc primul 4 luat de toatata clasa pentru ca nu ne-am facut niciunul tema, toate rugamintile noastre catre diriginta sa nu le zica parintilor, doamne ce frumos era.As vrea acum sa multumesc din partea tuturor camarazilor de clasa, doamnei diriginte care a fost pentru noi in acesti ani ca o adevarata mama care ne-a ajutat mereu si in probleme personale nu doar cele legate de scoala.Am mai vrea sa multumim si profesorilor care ne-au invatat ca nu intotdeauna 1 cu 1 face2 si ca nu tot ce zboara se mananca.Va multumim ca ne-ati ajutat sa pasim cu dreptul in aceasta lume.