| Dyingfetus a întrebat:

Ma urasc pe mine insumi. Si nu e nimic nou. Si nu intelege nimeni prin ce trec...Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| Duucu a răspuns:

Ei vor să iasă din tipare, să vadă lumea că ei suferă... știi tu.

38 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Dar tu, intelegi de ce esti in situatia asta? adica de ce te urasti? ce nu-ti place la tine?

| Dyingfetus explică (pentru Kaℓi):

Stiu ca suna patetic, dar nu gasesc nicio calitate...Totul la mine necesita o schimbare.

| Kaℓi a răspuns (pentru Dyingfetus):

Si faci ceva in sensul asta? incerci sa schimbi ce nu e in regula? sau doar te lamentezi?

| Dyingfetus explică (pentru Kaℓi):

Nu imi place sa ma plang, sti...Incerc,dar nu prea imi pot schimba fata. Corpul incerc zilnic. Ma straduiesc pentru eu chiar vreau asta. Nu imi place sa fiu vorbita pe la spate. In plus, felul meu de a fi ma cam impiedica sa ma apropii sau sa imi fac prieteni. Si acum imi dau seama ca nu are nimic sens... Nu o sa fiu asa cum vreau, si usor imi pierd speranta. Ar trebui sa accept situatia?

| DTNA a răspuns (pentru Dyingfetus):

App ai facebook doar de curiozitate? si in legatura cu acceptatul si da si nu cum am zis sigur vei gasi pe cineva sa te iubeasca asa cum esti tu. dar poti incerca sa te schimbi daca doresti

| Dyingfetus explică (pentru DTNA):

Nu imi dau facebook-ul, scuze...

| DTNA a răspuns (pentru Dyingfetus):

Eram curios de cum arata-i. poate esti vreo "bomba" si te plangi aici la noi.

| Dyingfetus explică (pentru DTNA):

Stiu ca asta vroiai, dar nu il dau. Nu sunt o bomba, si stiu ca ma plang ca o aiurita, dar avand in vedere ca poti oricand sa ignori intrebarea nu e ca si cum te-as pune intro situatie proasta. Doream raspunsuri de la o persoana care a trecut prin asta, stie cum e sa te simti asa poate ma ajuta cumva, oricum singura trebuie sa depasesc aceasta perioada, dar voiam sa aud parerile voastre. Iti multumesc oricum.happy

| DTNA a răspuns (pentru Dyingfetus):

Nu ma pui in nicio situatie stai calma tongue succes pe viitor

| Ralucutza15 a răspuns:

O viata ai, traieste-o din plin! Viata este prea scurta pentru a ne gandi la plictiseala, sau chiar la.ura. Timpurile vor trece, si iti va parea rau ca ai facut aceasta greseala.Ce ai putea face? Pai ca sa te ajutam, trebuie macar sa banuim ce anume te framanta pe tine asa de rau incat "te urasti".Ma gasesti pe TPU daca ai nevoie de ajutor.
Bafta!winking

| Duucu a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=6eByMZJ9ueA
Fă ce face și îsta și nu te mai ură atăt...

| Axys a răspuns:

Sal nu trebuie sa te urasti uitate in oglinda esti frumoasa. gandeste-te ca ai un suflt bun cher daca nu te cunosc gandeste-te ca ai o voce frumoasa... incerca sa te gandesti la ceva frumos incerca sa te readuni pentru ca toti rabdam sa obtinem ceva anume. depinde ce ai patit eu emam zis parerea mea sad

| Axys a răspuns:

Tu cu siguranta ai nevoie de cineva de incredere sa-ti fie pritena sa poti vb sa poti primi sfaturi bune cred ca de asta are nevoie de oricine si eu ca fata am avut nevoie de cineva sa ma ajute cu sfaturi sa pot vb de toate... dar n-am avut ocazia si eu trec prin unele perioade proaste sad.

| Axys a răspuns:

Si sincer mear face mare placere sa cunosc persoane noi :X si cher sa purtam o conversatie happy. sa fim pritene

| Dyingfetus explică (pentru Axys):

Vrei sa vorbim pe mess sau ceva?

| Axys a răspuns (pentru Dyingfetus):

Daca vrei si tu bine inteles happy

| Dyingfetus explică (pentru Axys):

Da, da-mi id-ul tau.

| Axys a răspuns (pentru Axys):

Id meu e gafita_ioanawinking

| Axys a răspuns (pentru Axys):

Asta e! id meu

| Axys a răspuns (pentru Axys):

Si prin numele asta potivedea si pozele mele de pe facebookwinking

| Axys a răspuns (pentru Axys):

Astept sa imi dai add daca vrei!

| DTNA a răspuns (pentru Axys):

Esti din Bucuresti?

| Dyingfetus explică (pentru Axys):

Ti-am dat add.

| Axys a răspuns:

Din pacate nu din Iasi

| Dєєa a răspuns:

Increde-te in tine si nu te urî!

| MetalHead04 a răspuns:

Asta simt eu, fa ce iti place, fii rea/rau, mereu trebuie sa ai in minte ca tu esti cea\cel mai importanta si totul trece de la sine.

| GaBrIeLa1994 a răspuns:

Vorbeste cu cineva despre asta, cu cineva apropiat, cu parintii tai.o sa depasesti problema asta cu bine.fii increzator in tine

| figure a răspuns:

Stii jocurile alea in care ai de dezvoltat un personaj / character?

La inceput personajul tau este "varza", constati asta, dar nu il urasti.

Dimpotriva, iti place jocul, iti place sa lucrezi sa il dezvolti, iti place sa vezi ce ai creat din el.

Tu nu te urasti pe tine insati. Urasti poate anumite aspecte ale prezentului tau si nu iti place, probabil, ceea ce esti in momentul asta.

Sa lucrezi la dezvoltarea propriei persoane este cel mai frumos lucru, cel mai captivant "joc". Iubeste acest proces, iubeste devenirea ta si iubeste-te pe tine, pe masura ce te dezvolti ca persoana.

Ai sentimentul ca te urasti, pentru ca, probabil, nu ai suficient control asupra a ceea ce esti si asupra a ceea ce devii. Schimba asta si totul va incepe sa se transforme mai repede decat crezi.

De altfel, daca parerea ta despre tine e foarte jos, efectele schimbarii de atitudine se vor simti foarte repede.

| Anduttziik a răspuns:

Fii optimistă. Niciodată să nu gândeşti că eşti o proastă sau că te urăşti! Încearcă să te eliberezi de gândul acesta
!

| DTNA a răspuns:

Lol da de ce sa te urasti. sentimentele astea de ura au radacini adanci si observ ca tot mai multi tineri au chestia asta. care e problema sunteti oameni frumosi. sunteti sanatosi. aveti o viata puteti socializa. de la ce atata ura. ai persoane care te iubesc si tin la tine. banuiesc ca ai un suflet bun. incearca sa vorbesti despre ce frustrari simti e mult mai bine sa te descarci. fruntea sus si fi mai vesela laughing

| Dyingfetus explică (pentru DTNA):

Incerc. Merci.

| DTNA a răspuns (pentru Duucu):

Pai da frate. trebuie sa fim hateri ce dracu laughing

| Dyingfetus explică (pentru Duucu):

Nu e asa, dar vad ca ai raspuns la o intrebare doar de dragul de a raspunde. Tu cred ca ai suferit mult pentru asta.

| Duucu a răspuns (pentru Dyingfetus):

Mă, eu nu suport copiii care suferă.Ei de fapt nu suferă, ei doar au de toate și vor să iasă din comun. Vrei să-ți arăt eu ce înseamnă suferință?

| Dyingfetus explică (pentru Duucu):

Nu, e okay.

| Duucu a răspuns (pentru DTNA):

Ei vor să iasă din tipare, să vadă lumea că ei suferă... știi tu.

| CreperGamingWoW a răspuns:

Pune pe cineva sa te inchida intr-un buncar subteran si sa arunce cheia!

| Bengeaminuu a răspuns:

Fi optimista si gandeste-te ca intodeauna dupa rau inevitabil va fi bine.