| buburuza_7398 a întrebat:

Mai este de viitor arhitectura? Acum sunt clasa a11a si nu stiu la ce facultate sa dau. Politehnica am inteles ca e la pamant, ca nu se mai cauta. ASE la fel, finante banci la fel, dreptul e pe pile... happy deci ce facultate e de viitor? Mai am 2 ani. acum a11a si la anul a12a, dar totusi.nu stiu ce sa fac, pe ce sa ma rpofilez...

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Cam toate facultatile sunt la pamant. Mi se pare o prostie sa nu se mai organizeze examen de admitere.Toti de la profesionala cu 10 vor intra la buget si restul raman pe langa. Un sistem de rahat. Fara dubii.Arhitectura e frumoasa dar dureaza mult si am auzit ca sunt si locuri putine

| Lora a răspuns:

Asta a fost visul meu din pacate eu nu am reusit sa il indeplinesc din motive familiale, tu indeplineste-l! Intotdeauna va fi de viitor arhitectura, omul trebuie sa aiba o casa in care sa stea, altii trebuie sa si le renoveze si vezi si tu cei mai multi isi doresc sa fie cat mai modern deci merge la un arhitect, iar de bogati sa nu mai vorbim ca-ci astia si o baie daca isi fac au nevoie de arhitect. Daca vei ajunge arhitect iti spun euca nu vei duce grija banilor niciodata

| buburuza_7398 explică:

Profilez

| shotocan123 a răspuns:

Da eu spun k ar fi si nu ar fi deoarece arhitectura e frumoasa da si eu vreau sa dau la arhitectura dar am inteles ca astia de la it vor face proiectele pe calculator in programe 3d deci cam gata cu desenatu...