| Autumnleaves7 a întrebat:

Mai exista prieteni adevarati, cum ii deosebiti de cei falsi?

7 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Timpul.
Doar un extranaiv nu şi-ar da seama care-i prietenul adevărat şi care-i ăla fals după o bucată de vreme petrecută cu respectivii.

| sappy a răspuns:

Nu mai exista prieteni, de orice fel doar persoane care se folosesc de tine sau invers!

| Hakuouki a răspuns:

Nimic nu e etern, chiar si prietenii adevarati se duc o data si o data, pentru ca nu stii cum ajunge viata si cum va desparte, totusi, nu trebuie sa renunti la prietenii adevarati de teama celor falsi.

| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Da,mai exista si prieteni adevarati, dar sunt putini.Un prieten adevarat nu se supara pe tine atunci cand nu faci ceva ce iti cere, nu are nevoie de nimic de la tine in afara de prietenie, te ajuta si la bine si la rau, si nu te uita nicio data indiferent ce ar fi.Te respecta si nu te barfeste.
O viata frumoasa sa ai.
Peace!

| dani2404 a răspuns:

Salut, ma stiu cu un prieten de 12 ani, de cand eram mici, il consideram prieten adevarat, adica ii spuneam ce ma supara si imi spunea si el, dar de la un timp a inceput sa nu ma mai bage in seama si s-a pus pe fumat, pe furat si etc. Concluzia e ca si pe cei ce crezi a fii prieteni adevarati nu poti fi sigur de ei, asta e lumea de azi. Bafta.

| dream36 a răspuns:

Pai am sa-ti povestesc ce mi s-a intamplat mie. Am 2 prieteni, Vlad si Denis. Vlad mereu imi cere sa-i zic raspunsurile la fiecare test si daca i le spun gresite sau nu zic nimic se supara si ma face marlan si apoi se duce la Denis. Amandoi cred ca-s falsi. Deci din ce am scris reiese ca Vlad ii rau si Cred ca si Denis la fel.
Succes!

| EizaG a răspuns:

Pur si simpu ii ''simti'' pe cei falsi si pe cei adevarati.