| xt0Xic a întrebat:

Mai sunt 5 zile pana la ziua mea de nastere.Si am avut un vis destul de tulburator caruia nu prea-i stiu semnificatia. Dau funda + vot.[scuzati daca am gresit categoria]

Era vorba ca, 2 vampiri violau si bateau unele fete si unii baieti.Si stiu ca atunci cand m-am trezit [in cosmar] eram intr-un loc, cu un copac mare, si cu un cuib foarte mare, incat stateam in acel cuib, si in jur era intuneric, cativa copaci. Dar foarte mult intuneric.Era luminat doar cuibul, si nu stiu cum s-a intamplat dar de odata am lesinat..si apoi m-a gasit un coleg real cu care eu eram certata, si m-au dus parintii lui intr-o casa de a lor de undeva.In apropiere de acel loc intunecat.Si stiu ca atunci cand m-am trezit, acel coleg mi-a adus un buchet cu flori de culoare galben si violet cu unele pete negre pe ele.Si cand m-am dat jos dintr-un pat alb, m-am uitat pe picioare si aveam zgarieturi si vanatai.Si am inceput sa plang.Si acel coleg m-a luat in brate. Iar dupa toate acestea, m-am trezit brusc.

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! cred ca ai vazut filme horror si ai avut un somn tulburat, in vis daca plangi, in realitate te vei bucura de ceva, este post, ai face bine daca ai merge la preot si te vei marturisi, stropeste cu aghiasma camera ta si inchina-te seara.
o zi bunahappy

| xt0Xic explică (pentru caramela):

Ti-am spus, nu am vazut nici un film, nici un serial.
Dar florile? locul intunecat? patul alb? faptul ca un dusman m-a ajutat? vampiri? happy

| caramela a răspuns (pentru xt0Xic):

Se zice din batrani ca florile in vis sunt copii, locul intunecat... poate ai vreun pacat pe care il ascunzi?

9 răspunsuri:
| Bris a răspuns:

Cate filme cu vampiri, exorcisti, criminali si romantice ai vazut inainte sa dormi...laughing nu ca as vrea sa te batjocoresc dar eu cand am vise ca a tale e de la excesut de filme si seriale inainte e culcare... de exemplu cand aveam 9 ani m-am uitat intr-o noapte la iron man 1 2 la twilight 1, 2 sa anatomia lui grey 4 ep si un film cu spartacus iar apoi am visat ca eram in roma antica acre era cub asediul unor vampiri canibali m care devorau oamenii pentru ca asa spunea un doctor dintr-o casa de sticla mare si luxoasa din viitor inconjurata de o padure dar a venit un vampir si a facut o parta din viitor si ne-a adus in 2007 unde vampirii erau din metal si erau vegetarieni iar doctorul din aceea padure a devenit ghirurg s-a casatorit cu o stagiera si au murit pentru ca volturii au aflat ca in loc de inima au "aparate" care sperie caprioarele.

| xt0Xic explică (pentru Bris):

Din pacate pentru tine, nu m-am uitat la nici un serial, la nici un film inainte sa ma duc la somn happy

| hunterpainting a răspuns:

Semnificatia:
te uiti la filme cu vampiri.
colegul si restul sunt irelevante.

| xt0Xic explică (pentru hunterpainting):

@caramela, oricine are asa ceva tongue
@b0gdan87, ma iei in ras, cred... eu astept un raspuns serios.

| hunterpainting a răspuns (pentru xt0Xic):

Http://www.interpretare-vise.ro/v.html

poate asta ti se pare tie raspuns serios...
sa citesti la vampiri ce inseamna :))
si tine cont ca tu ai vazut multi :))

| xt0Xic explică (pentru hunterpainting):

Bine ca faci misto happy

| Love_Sellena_1992 a răspuns (pentru xt0Xic):

Uite, nu stiu ce vis ciudat ai avut tu dar si mie mi se antampla si la fel ca si tine nu ma uit la filme cu vampiri anainte de culcare [uneori ] ador filmele cu vampiri si chestii din astea dar nu le iau an serios. visele sunt vise si trec odata cu noaptea tongue iar vampirii nu exista laughing)))