| anapopescu234 a întrebat:

Mai sunt virgină, dacă prietenul meu mi-a băgat degetul acolo când eu eram foarte strâmtă, și acum intră tot degetul, am himenul elastic și nu a curs deloc sânge

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Pentru ce mai conteaza notiunea aceasta de virginitate daca tu ai de gand sa iti incepi viata sexuala cat de curand? Himenul este o membrana elastica la toate fetele, fiind, atentie, deja perforata (altel nu ar avea pe unde sa curga lichidele vaginale).In ce sens elastic? Se intinde si se strange ca un elastic de par.Deci din punct de vedere medical nu exista virginitatea.E o notiune ce tine de religie si atat.

Cele mai comune tipuri sunt cel annular si crescentic.https://as1.ftcdn.net/......zf8JiD.jpg
Primul caz, unde este neperforat, inseamna o conditie rara, in care fetei respective nici nu ii apare menstruatia, din moment ce nu au pe unde iesi lichidele si se acumuleaza acolo, avand nevoie de o incizie pe care un medic o face.

| Hyperion7 a răspuns:

Mai ești.Virgină,în concepția populara, ești în momentul în care PENISUL pătrunde în vagin, nu degetul, făcălețul sau mai știu eubig grin
In plus, dezvirginarea este mai mult de ordin psihologic, pentru că, având în vedere că ai himenul elastic, poți să faci sex oricât, pentru că himenul se poate rupe oricând, dar prima experiență sexuală este catalogata drept dezvirginare.
Sper că te-am luminat big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu s-a produs penetrarea cu penisul atunci da, încă ești virgina.

| Konstantinos99 a răspuns:

Nu himenul garanteaza virginitatea ci faptul ca poti sa iubesti fara sa te gandeti la trupul unui baiat, si doar tu stii daca mai esti sufleteste.Si ce conteaza daca ramai cu acelasi baiat intr o relatie, el va sti.