| urgentr a întrebat:

Mama si-a gasit o slujba in Germania.Fix peste un an trebuie sa plecam. Ce fac? O sa mg la scoala acolo desi nu stiu asa de bine limba.Am facut 1 an meditatii la lmb germana dar va dati seama ca nu stiu asa de bine cum stiu nemtii si se da examen.Si nu stiu din ce materii, cat de grele etc.1. nu stiu daca iau examenul de admitere si 2.nu stiu daca ma descurc.Va dati seama cu toti termenii de geografie, istorie, matematica, si cuvintele grele.

Vreau un curs free de invatat germana avansat[as vrea sa aiba termeni de scoala prin el], acolo e mai grea scoala, exeptand limba?

MULTUMESC anticipat
dau fundita plus Vot

Răspuns Câştigător
| consiliera a răspuns:

Stai linistit.Zi si tu ca limba care ai invatat-o nu se aseamana cu aceea de acolo, ca e o zona diferita, dureaza un timp pana o inveti.Cred ca si profesorii ar fi mai indulgenti cu tine.Cel mai bine inveti o limba in tara respectiva. Poti sa cumperi ce cursuri vrei.Parerea mea.

1 răspuns: