| EmylyaEmy a întrebat:

Am si eu o intrebare despre examenul de admitere la liceu... Deci am mai citit niste intrebari pe aici descre la ce materii se va da examenul. Am vazut in unele raspunsuri ca s-ar da si la istorie sau geografie. Sunt tare speriatalaughing pentru ca nu am cu materiile astea "nici in clin nici in maneca". As vrea sa stiu voi ce stiti?

happy Mersi anticipat! happy

2 răspunsuri:
| rockmeout a răspuns:

Se va da doar la romana si matematica, eventual un examen de bilingv (engleza, franceza, germana, spaniola) care s-a dat deja pe 1 iunie.Mai nou s-a hotarat ca cei ce vor sa intre la un profil cu intensiv trebuie sa dea acest examen de bilingv.Eu am trecuthappy
In fine,nu te speria, se da doar la romana si mate, iar anl acesta, la fel ca anul trecut, va fi foarte usorhappy

| Duckey a răspuns:

Buna! Deci examenul pentru admitre se da decat la matematica si la romana. Da s-a dat in trecut cand erau tezele unice, dar acum nu se mai da, deci decat matematica si romana!