| Kyokisa16 a întrebat:

Mereu mi se intampla sa fiu batuta de mama,poate ca nu sunt singurul caz caruia i se intampla asta,dar m-am saturat la fel ca si alti. M am dus cu buza umflata la scoala,cu vanatai, cucuie care nu se vad, dar se simt. Nu sunt agreata atat la scoala cat si acasa. Am inceput sa cred ca mama e bipolara...intr un moment e calma si imi vorbeste frumos apoi in urmatorul moment ma bate (de mi-a umflat buza si ma umplut de vanatai) doar pentru ca am raspuns la telefon. Mereu ceilalti au crezut ca am o viata frumoasa din cauza casei, hainelor dar or cum as arata nu le arat adevarata mea fata. Am probleme cu irascibilitatea, in clasele 5 a pana in clasa a 7 a nu ma puteam controla,ori cat de jignitor ar fi nu ma puteam abtinea jignindul sau vrandul sa il bat. Stiu ca eu facand asta nu ma ajuta cu nimic si asta imi va aduna necazuri,mereu si mereu m-am intrebat cum de pot fi asa. Dar asta sunt eu nu pot minte. Aveam probleme cu mintitul,mereu comentam,ma credeam tare in gura.Dar mereu eram barfita,jignita, mama acasa ma facea obeza "ai tatele si curul mai mare decat mine si eu ar trebui sa te consider copil?!" spuse ea continuand cu "L am crescut pe dracu la piept!" si multe alte jigniri unele dintre ele dor dar asta a durut si mai tare. Prin jigniri nu chiar mereu ma deranjau, dar din acestea s-a ajuns la unele si mai rele a inceput sa imi spuna ca daca i au note sub 7 ma bate, mi s-a intamplat sa i au un 5 la istorie si eu de obicei luam 8, nu aveam note sub 8 la istorie/ geografie. Continuand cu subiectul am ajuns la capatul rabdarilor nu mai pot suporta,nici corpul meu poate ca alti sunt si mai batuti decat mine,dar eu de mama si de sora mea am fost luata de gat,batuta cu cureaua,rigla,bata,incaltatorul,mainile tot ce avea in mana folosea impotriva mea, corpul meu nu mai suporta uneori simt ca pot cadea in orice moment nu sunt eu fragila, dar am ajuns la capatul puterilor mele.
Mi s-a intamplat sa ripostez eram in baie si ma spalasem pe fata era 11:20 si ceva aveam ore dupamiaza. Dupa ce terminasem nu apucasem sa ma spal pe dinti, o colega ma sunase si ii raspund. Acea colega e o cascata ce mereu ma intreaba daca avem teme sau teste, dupa ce ii spun ca nu am sttat putin de vorba cu ea nici 5 min,ca deja intra mama peste mine tipand "NU te ai spalat pe dinti?!". Inchid repede telefonul si il pun in buzunarul de pe partea opusa ei,dupa care ii raspund negativ. Vine spre mine si imi spune da mi telefonul,iar eu ii raspund negativ,Ii spuneam"nu am facut nimic rau-" nu termin de spus si ridica tonul la mine si eu ii spun ca nu vreau sa ii dau telefonul, ma impinse spre cada si cad in fund,aceasta ia peria de par mare si incepe sa dea in mine,in cap,picioare,fata,dinti,pestetot unde apucase ma daduse cu capul de ghiuveta si imi pusese mana la spate si ma muscase fix mai jos de cot. Am tipat, strigam dupa ajutor dar nimic
continua sa ma traga de par mai tare si eu vrand sa ripostez ne mai putand sa suport o musc de mana dupa cot in mijloc si atunci o muscasem tare si ii invinetisem mana, mi-a rupt ochelari si ma lovise si mai tare in cap, i am dat telefonul...ma spal pe dinti..si plec fiind ciufulita si avand ochii rosii de la cat am plans. Se facuse deja 12:15 cand plecasem de acasa,nu puteam merge la scoala,dar inainte sa plec mama nu imi gasea cheile si imi cauta in gecile vechi,gasind o tigara, oricui i s-a intamplat sa fumeze macar o data. Tigara aia era de acum cateva luni, mai mult de 5 luni si era uitata acolo mama imi da inca una si de abia atunci plec facanduse ora precedenta...
Pe scari spunea ca ma va face de ras la scoala,ca va spune ca sunt fumatoare,fapt care nu e adevarat si ca ma va bate la scoala. In ziua precedenta avand sedinta *cu copii si adultii*.
Am mers la bunica si am plans de nu am mai putut,vorbise cu ea si ii spuse sa nu ma bata la scoala ci acasa,fapt ce ma ingrozea mai tare.
Ori cat de tare as plange,ori cat de tare as tipa dupa ajutor nimeni nu ma aude m-a batut la o scoala eu fiind trasferata pe atunci,ma batuse in baie de imi rupsese hainele de pe mine(in ziua aceea aveam un tricou roz coral si un plover crem,bluza era mai lunga in parti si eu o ascunsem in pantaloni in scoala imi scot acele parti ea vine dupa mine si ma trase in baie si imi rupse atat ploverul cat si tricoul acolo nu era uniforma,dar nu eram imbracata indecent,toti copii din sc venisera si doar se itau cum eram batuta,eu fiind pe podeaua murdara din baie)
M a facut de ras m-a batut de nu ma putem misca si inca imi spune ca cica imi da prea multe si ca sunt rasfatata. Vrea sa imi ia tot mereu im spune ca hainele de pe mine sau din sifonier sunt ale ei,incaltarile sunt ale ei,tot ce am sunt ale ei
Poate ca dupa voi (cititori) ar fi mai bine sa sunt la "telefonul copilului" dar nu am telefonul ca e luat si nu as vrea sa ajung intr-un orfelinat unde sa ma indoape cu pastile cu somnifer,sa fiu violata, sau alte rautatiori unde as ajunge cred ca tot as ajunge la cineva rau, iar eu nu stiu ce sa fac. Daca spun politiei nu ma ajuta decat punandu ma intr-un plasament unde as putea fi violata de pedofili
Unde merg...cred ca tot la "mama mea" ajung.

7 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Nu ai pomenit nimic de un tata. Care e mai exact situația familiei tale? Nu poți locui cu bunica? Sora ta ce problema are cu tine, e mai mare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bunica ta i-a spus mamei tale sa nu te bata la scoala, ci acasa? Voiam sa iti spun sa mergi la bunica ta dar daca si ea e la fel, chiar nu ai ce sa faci din pacate.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica eu pun 6 intrebari simple si scurte si iti trebuie rezumat si chestia asta de doua zile o citesti :O

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Soarta

| Kyokisa16 explică (pentru Freya1):

Nimanui nu ii pasa de tine, daca nu ai un sfat folositor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce varsta ai?

| ShinigamiX a răspuns:

Da... bine gandit. Ai grija cu mamica asta a ta sa nu te omoare. Si cu centrele de plasament e adevarat. Era un studii gen peate 70% din copii de acolo sunt abuzati sexual.
E foarte greu ca copil. Dar e clar ca dupa ce treci de 18 ani nu vei mao avea absolut nicio legatura cu creatura aia care se cheama mama.
Vezi ca sunt tati violatori. Odata cu abuzul fizic vine la pachet si cel sexual. Sunt destui psihopati.
Nu stiu ce sa zic. Vezi daca a avut intentia sa te omoare fiinta aceea, ai grija. Sunt nebune destule. Incuie usa, trateaz-o ca pe o criminala, ca pe un om periculos. Gen te incui in camera. Nu e de mirare ca ai si fumat... la asa specimene.
Vorbeste si cu un psiholog. Te ajuta.