| tudordenisa a întrebat:

Merita incercat?
"Anul trecut m-am hotarât sa tin cu adevarat un regim. Am reusit sa slabesc 12 kg intr-o luna de zile.

Regimul este urmatorul

Luni:

Mic-dejun: o cafea fara zahar sau o ceasca de ceai; o felie de pâine prajita cu putina margarina.
Prânz: o pulpa de pui la gratar, salata verde cu putin ulei de masline si lamâie
Cina: un iaurt degresat, doi biscuiti graham.

Marti:

Mic-dejun: o cafea fara zahar sau o ceasca de ceai, o felie de pâine prajita cu putina margarina.
Prânz: 200 g cartofi fierti, cu patrunjel tocat, 250 g carne de vita sau piept de pasare fiert.
Cina: un iaurt degresat, doi biscuiti graham.

Miercuri:

Mic-dejun: o cafea fara zahar sau o ceasca de ceai, o felie de pâine prajita cu putina margarina.
Prânz: 250 g de peste la gratar cu putina lamâie.
Cina: un iaurt degresat, doi biscuiti graham.

Joi:

Mic-dejun: o cafea fara zahar sau o ceasca de cafea, o felie de pâine prajita cu putina margarina.
Prânz: un ou fiert tare, 120 g carne de vita la gratar si 20 g brânza de vaci, salata verde.
Cina: un iaurt degresat, doi biscuiti graham.

Vineri:

Mic-dejun: o cafea fara zahar sau o ceasca de ceai, o felie de pâine prajita cu putina margarina.
Prânz: un piept de pui la gratar cu o salata la alegere, doi cartofi fierti.
Cina: un iaut degresat, doi biscuiti graham.

Sâmbata:

Mic-dejun: o cafea fara zahar sau o ceasca de ceai, o felie de pâine prajita cu putina margarina.
Prânz: o farfurie de supa de legume.
Cina: un iaurt degresat, doi biscuiti graham.

Duminica:

Mic-dejun: o cafea sau o ceasca de ceai, o felie de pâine prajita cu putina margarina.
Prânz: 200 g sunca, o cutie de iaurt de 200 g.
Cina: iaurt degresat, doi biscuiti graham. "

4 răspunsuri:
| Anomaramona a răspuns:

CLAR NU! 12kg intr-o luna? e enorm de mult nu este sanatos. Cred ca persoana care a tinut acest regim si daca chiar a avut acest rezultat daca isi face analizele o sa vada ca nu e chiar atat de sanatoasa. Dupa terminarea acestei diete daca revin la alimentatia normala o sa puna dublu pe ea(efectul eu-eu). Daca doresti sa slabesti alege un stil de viata sanatos(alimentatie sanatoasa + sport). Eu una am scos painea din alimentatie si merg mai mult pe jos,mai ies sa alerg, mai fac si exerciti, merg cu rolele si ma simt foarte bine si au inceput sa se vada kg pierdute.

| DaveBatista a răspuns:

Care e intrebare? oricum ai slabit mult.Bravo!

| DaveBatista a răspuns:

Da.merita.e perfect.jur ca o sa il tin si eu.pup

| dichi a răspuns:

In loc de cafeaua normala de dimineata iti recomand pentru regimul tau cafeaua minceur. O cafea sanatoasa care contine formula DM 26 garantata la slabire cu teste clinice. Poti afla mai multe informatii pe siteul www.cafea-de-slabit.ro. Succes