| xsnake a întrebat:

Merita la ora actuala sa faci o facultate de psihologie? Meseria aceasta are viitor in Romania?

4 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Dahappy De ce nu?happyEu vreau sa ajung psihologlove struck

| cioko19 a răspuns:

Buna!

Aici am auzit ca nu se plateste prea bine.
Dar in strainatate.treaba ar merge ca pe roatehappy
Si eu tot psiholoaga vreau sa devin.
Succes!

| dudu_4306 a răspuns:

Romanii au nevoie de psihologi. Adevarul e ca avem varza in cap, cel putin la capitolul mentalitate suntem praf tandari, suntem o masa de maimute dependente de televizor si avem nevoie de oameni calificati care sa ne indrepte spre o directie buna si sa ne arate ce conteaza de fapt in viata asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Se merită, dar vei avea multe cursuri și module de pregătire după absolvirea facultății pentru a putea profesa ca psiholog!
Fără ele, facultatea este o "frecție la un picior de lemn„.
Mulți omit acest aspect care este cel mai important după obținerea licenței.
Nu este suficient doar facultatea și atât. Este un drum lung, anevoios, greu și cu multă muncă.
Pa, pa.