| Iulya17 a întrebat:

Merita sa faci o facultate de psihologie? Poti sa faci bani din meseria asta te poti angaja undeva? Va multumesc celor care o sa-mi raspundeti!

Răspuns Câştigător
| soultaker a răspuns:

In primul rand trebuie sa iti placa. oricum e foarte interesant. eu am facut un an :) si o voi continua :) de angajat dureaza cam mult dupa ce termini trebuie sa faci ceva practica sa te inscri in colegiul psihologilor sa stai pe langa un psiholog...

Pasii care trebuiesc urmati sunt urmatorii:
1. Facultatea de psihologie terminata
2. Obtinerea atestatelor de libera practica de la CPR (colegiul psihologilor din Romania)
3. Inscrierea la un masterat pe domeniul psihologie (daca ai terminat programa Bologna); daca nu, este necesar un curs organizat tot de catre CPR.
4. Alegerea unui supervizor.
5. Intocmirea dosarului pentru cabinet si depunerea acestuia.

Pentru mai multe detalii poti accesa www.copsi.ro

1 răspuns:
| soultaker a răspuns:

Te poti angaja depinde si de tine in functie de experienta si in timp se poate castiga frumos happy dar dureaza happy sper ca te-am ajutat un pic
happy daca da fundita :Z happy