| paranormalwoman a întrebat:

Merita sa merg la banchetul de clasa a 8a? Ma duceam doar ca sa nu par nesimtita oricum. Mi se pare si o irosire de bani deoarece nici profesorii nu vin si nu as vrea sa stau cu persoane neplacute. Voi ce credeti?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca nu-i obligatoriu si daca nu doresti, nu mergi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vrei nu mergi.
Da sa nu regreți pe urmă. Că e un eveniment în viața de elev

| dullcat a răspuns:

Buna.Merita daca ai macar un prieten sau o prietena si eventual inca niste colegi cu care te intelegi. Daca nu, mai bine sa nu mergi deoarece vei plati pentru o experienta urata.Sau poate cunosti persoane cu care te intelegi bine din alte clase? Nu e obligatoriu sa stai pe langa clasa ta, de obicei stiu ca toate clasele de a VIII-a fac impreuna si poti gasi usor prilej de distractie.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu e obligatoriu, mai ales ca ai colegi neagreabili.
la mine prin anul 1986 a fost un fel de reuniune.Ne-am adunat toata clasa intr-o sala mai mare.Au fost si parinti, si profesori.Am avut si prajituri.Totusi am colegi opt ani. Emotii puternice
Cu uni dintre colegi am fost si la liceu.Sau in clase paralele mai ales baieti, ca am foost clasa de fete in liceu.