| GiaRusu a întrebat:

Merita sa renovezi o casa veche de 60-70 de ani? Cat mai rezista aceasta avand in vedere ca peretii sunt foarte crapati? Bag mai multi bani in renovare (absolut tot, de la acoperis pana la gradina, gard si pavaj in curte) decat daca imi construiesc una noua?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O demolezi si ridici alta, costa mai mult - la renovat conteaza cine munceste ca sa nu fie probleme dupa o scurta vreme

| GiaRusu explică (pentru mgtow):

Costa mai mult sa o renovez decat sa ridic alta?

| mgtow a răspuns (pentru GiaRusu):

Nu neaparat se poate restaura numa sa nu fi tepuit la bani si mesterii sa fie calificati. Uite ca tot discutam asta, incep sa vina asiatici si negrii din India, Shrilanka, zone africane / aia sant mai ieftini ca mana de lucru, bagi cativa si iti face casa sa arate bine

| darrio2007 a răspuns:

Nu e prea veche casa. Din paiantă sau din ce sunt peretii?

| GiaRusu explică (pentru darrio2007):

Nu stiu exact ce au folosit bunicii mei, cred ca paianta, chirpici, etc. Dar daca s-au crapat peretii asa de tare mai rezista casa?

| darrio2007 a răspuns (pentru GiaRusu):

Mai rezista ceva timp. Oricum, sigur nu are fundatie. Daca ai posibilitatea, o dărâmi si faci alta.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu merita!
Dar merita sa o darami si sa construiesti alta noua.