| AlinIonutPavel a întrebat:

Mi-a ajuns tot sad sunt in depresie sad nu stiu ce am va rog ajutati-ma cum scap? Ma doare sufletul, simt inima cum cedeaza, vreau sa ma sinucid, va rog ajutati-ma sa imi traiesc si eu viata fericit, va rog crying

9 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Esti mult prea stresat. Nici macar nu ne spui ce probleme ai ca sa te putem ajuta.
Te intreb eu:
1. Nu ai ce manca acasa?
2. Parintii tai sunt alcoolici?
3. Te bat parintii acasa?
4. Dormi in ploaie si in frig?
5. Nu ai cu ce te imbraca iarna?
Care este problema? Daca spui ca ai 12 ani si vrei iubita, iti zic sa mai ai rabdare.

| RAY a răspuns:

Noapte buna

| OldSoul a răspuns:

A naibii egoist mai esti, cica fericit, 99% din oameni nu au o viata fericita.
Impaca-te cu ideea asta.

| alina2k18 a răspuns:

Baga-te la somn copile!
Stii macar ce boala e depresia?

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Asta depinde doar de tine,trebuie sa lași trecutul in urma,daca poți încearcă să îți schimbi radical viața,muta-te in alt oraș sau in alt judet unde nu cunoști pe nimeni,încearcă să îți schimbi stilul de viață, in felul asta vei uita de trecut, mai sunt lucruri pentru care merita să trăiești.
Du-te la un psiholog cu care să vorbești, o sa te piata ajuta daca ești sincer cu el, sau daca ai macar vreo 2 prieteni apelează la ei sau la ai tai sa te ajute cu bani, cu sfaturi.

| Justme1997 a răspuns:

Ai 13 ani si nu te place o fata, cica depresie

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Un psiholog te poate ajuta happy

| mihaicelsfant a răspuns:

Alin cati ani ai?

| Neutrull a răspuns:

Eu iti recomand un psiholog. Nu poti trai asa. Un psiholog iti va recomanda niste medicamente care te va ajuta foarte mult. Sau daca as sti problema ta poate puteam sa ito fi dat si mai multe sfaturi