| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a venit cilcul de 6 luni.in fiecare luna a fost bine... dar acum a intarziat 20 de zile. e ceva in neregula?

4 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Depinde de vârsta pe care o ai şi alţi factori. Dacă ai avut contact sexual neprotejat este posibil să fii însărcinată sau să ai o infecţie cu transmitere sexuală şi ar trebui să faci un test de sarcină şi să mergi la ginecolog. Dacă ai de curând ciclu şi nu ţi-a venit luna asta e posibil să ai o dereglare hormonală. Ar fi bine să vobeşti cu mama ta şi să mergeţi eventual împreună la medic pentru a vă asigura că nu e nici o problemă şi eşti sănătoasă.

| Chocolate a răspuns:

Este neregulat, mai dureaza pana se regleza, chiar pana la 2 ani.

| alinutzacodruta a răspuns:

Tptul e ok. o sa se regleze in timp...si mie dupa ce mi-a venit prima data, mi-a intarziat 3 luni...tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scumpa vreo 2-3 ani o sa il ai ceva timp neregulat si o sa iti curga mult. Si nu se numeste cicluwinking. se numeste menstruatie.