| sergiu1993 a întrebat:

Mi se pare un pic cam aiurea ce fac eu dar mna, Salut ma numesc Sergiu si am o prietena dupa o relatie de 3 ani, cu acel baiat nu va mai fi niciodata (sunt foarte sigur de asta ), si tin foarte mult la ea... doar ca ea imi cere sa ma maturizez, in ce consta maturizarea pentru ea : consta in 1. mai putin pupici; 2. mai putine imbratisari; 3. sa nu ma mai alint asa mult. si sincer imi e frica sa nu se raceasca relatia daca o sa fac asta, are dreptate? Adica o sufoc, nu stiu... e invatata cu un altfel de comportament si eu vin cu un alt comportament? HELP!

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Ai dreptate cu maturizarea, in mare c-am asta inseamna, mai ales pentru ea...
Acum iti spun ce cred eu : -eu cred ca nu te iubeste altfel nu ti-ar cere asa ceva, nimic nu poate fi mai dulce intr-o relatie decat toate astea care le-ai zis!
Iar daca nu le vrea inseamna ca nu te iubeste, este cu tine doar pana isi gaseste pe altcineva, pana atunci nu suporta sa fie singura, cunosc genul acesta de fete... Oricum bafta cu ea, dar cu cat termini cu ea mai repede cu atat mai bine!

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

3. sa nu ma mai alint asa mult

Cum adica te alinti mult mai?
Intreab-o ma pe ea, sunt sigur ca iti va spuns cel mai bine ce anume o deranjeaza la tine

| sergiu1993 explică:

oh go on imi cere sa fiu indiferent si gelos... gelos nu pot fi ca asa mie natura am prea multa incredere din pacate happy dar cand mia calcat stramb pa fara discutii. si ii zic la revedere de pe acum, am mai vrut niste opinii doar, la toata lumea e la fel. multumesc mult!