| anonim_4396 a întrebat:

Mie imi place de un tip din liceu. Intr-un final, noi am facut cunostinta prin niste prieteni comuni. Si de la un timp, mereu cand ma vedea imi zambea si ma saluta. Pana la urma, m-am gandit mai mult, si am incercat sa vorbesc cu el, ceea ce am si facut-o. Nu am vorbit cine stie ce, doar niste lucruri minore, de scoala. 2 colege de la mine din clasa sunt prietene cu el si prietenii lui. Au un grup al lor. Una din ele, mi-a spus sincer ca intr-o discutie de a lor, el a adus vorba de mine si a intrebat-o daca eu am prieten si daca imi place de cineva. Iar urmatoarea zi, el a intrebat-o: "Ma place?" si la care ea a zis:"cred ca da". Apoi el a zambit. Mi-a spus ca stie ca imi place de el si nu comenteaza deloc. Chiar si atunci cand eram singura pe hol, el era cu grupul lui, s-a uitat la mine, si culmea a venit sa vorbeasca cu mine. Si de fiecare data cand ma vede se uita la mine. Si e dragut si imi zambeste mai mereu, si chiar imi face complimente. Totul a inceput de la el, eu chiar nu aveam nici o treaba, pana cand a inceput sa se intereseze cine sunt....si problema e ca de cateva ori l-am bagat eu pe fb in seama, si vorbeam cate o ora, iar la liceu daca dabia vorbim...

va rog sa imi dati niste sfaturi, sa ma ajutati cumva...

2 răspunsuri:
| allige243647 a răspuns:

Pai incearca sa abordezi aceleasi subiecte ca si pe fb. Lasa timiditatile si baga-te in vorb cu el [ pe viu, nu pe fb ]. Cred ca se poate sa vorbesti si la liceu, ca si cand ai fi pe fb; normal ca n-o sa reusesti sa o faci mai bine decat pe virtual, dr incerca sa abordezi aceleasi subiecte. Sper ca te-m jutat. Bafta!

| Antina a răspuns:

Daca vezi ca el nu face primul pas, fa-o tu! Ce ai de pierdut? NIMIC!