| lorytza a întrebat:

Mie imi place o vedeta foarte mult, dar prietenei mele cele mai bune nu ii place chiar deloc.Se supara pe mine daca ascult muzica vedetei, ba chiar imi reproseaza ca am gusturi proaste.Ne certam mai mereu din aceasta >cauzace sa fac?! Nu vreau sa stric prietenia cu ea, dar nici sa traiesc asa mereu.

18 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Crede-ma ca daca iti impune asa ceva nu te respecta si nu e o prietena adevarata. Cu siguranta si ea are obiceiuri sau gusturi dubioase. Incearca sa ii explici punctul tau de vedere.

Abh
| Abh a răspuns:

Daca chiar tii la prietenia cu ea, asculta muzica ce iti place cand nu e ea prezenta, nu e ceva imposibil, nu?

| gigiro a răspuns:

Poate ai de invatat de la ea, daca e o adevarata prietena. O prietena adevarata nu-si impune punctul de vedere, si mai mediteaza in functie de ce zic si altii despre vedeta ta. Daca asculti o manea, si tie-ti place doar cantaretul eu sunt de parerea ei. Daca asculti rock clasic sa zic, sunt de parerea ta. Nu m-am exprimat foarte pe inteles, dar poate ai priceput.

| Alice_6278 a răspuns:

Zii sa incerce sa te inteleaga. zii "tu mai intrebat vreodata daca imi place de vedeta de care iti place tie. zic si eu.dekum aceasta nu mai este prietena.nu renuntza la stilul si la muzicaa ta preferata.:*

| dede16 a răspuns:

Hmmm...imature atat ea ca iti reproseaza cat si tu care o bagi in seama

| Locre a răspuns:

Pai ce e asa de greu? Daca nu iti respecta deciziile si nu-i place n-ar trebui sa comenteze si daca o face, comenteaza si tu de preferintele ei sau vorbeste cu ea si spune-i ca nu toata lumea are aceleasi gusturi, ca nu ne-am nascut toti la felstraight face. Daca nu-i convine, n-are decat si poa sa faca pasi dejabig grin...

| Locre a răspuns:

Da...se vede in pozahee hee

| Diana7383 a răspuns:

Iti place cumva de hannah montana?
ca daca da, o inteleg pe prietena ta laughing)

| Diana7383 a răspuns:

Pai atunci.
ce naibaraised eyebrows
avril canta super mistostraight face
si eu sunt fan.
depinde acum

poate ea asculta manele si nha. manelele nu se intelege cu rock`ustraight face

| anason a răspuns:

Gusturile nu se discuta...se accepta. Evita sa asculti muzica aia cand e prietena ta de fata si gata, ai rezolvat problema. E mult mai pretioasa o prietenie decat cateva melodii.La randul ei si prietena ta poate are niste gusturi care tie nu-ti pica tie bine. Dar daca va certati pentru asta e cu adevarat o 'copilarie ' '

| чnÐяч a răspuns:

Aia numai e prietena, daca tie iti place ceva care este problema ei!? Asculta ce vrei doar nu o lasi sa te comande NU?!laughing

| lorytza explică:

Nu pot sa nu o bag in seama.ne cunoastem de la 5 ani.Parintii nostri se inteleg foarte bine, cand am o proplema discut cu ea, dar in aceasta privinta chiar nu o inteleg.

| lorytza explică:

Avril lavigne e vedeta

| lorytza explică:

Ce porecla as putea sa-i pun fetei? O cheama Alexandra

| lorytza explică:

Nu, diana, imi place avril lavigne

| kagome_8372 a răspuns:

Si eu cand ascultam Michael Jackson sau melodii in japoneza prietenii mei imi reproseaza ca sunt prea ciudate.
dar incerc sa nu i bag in seama oh go on

cum spune anason " Gusturile nu se discuta. se accepta! "

| miham a răspuns:

Ar trebui sa ii explici ca prietenia voastra nu sta in muzica pe care o ascultati! intr-o zi va veti casatori si daca nu-i va placea figura sotului tau va rupe prietenia cu tine? atunci nu este si nu a fost dar nici nu va fi prietenie adevarata!

| coke a răspuns:

Nu se poate numi prietena, din moment ce un prieten iti accepta toate defectele, calitatile, gusturile, etchappy.[Da`i papuciilaughing.