| kapaz a întrebat:

Neata TPU! Am si eu o problema... Am 16 ani si e fata de care imi super place e prima fata de care imi place cu adevarat. Am inceput sa vorbesc cu ea de o luna si gen as vrea sa o intreb daca vede relatia noastra mai mult decat o prietenie, si imi e frica ca o dau in bara si nu stiu cum sa fac... Sfaturi? P.s.: ea e cu un an mai mica.

1 răspuns:
| Qwertm a răspuns:

Bună! În primul rând trebui să te gândești bine la ceea ce vei face,trebui să îi arăți că o iubești(și că vrei mai mult decât o simplă prietenie),în plus nu ști dacă ea vrea același lucru ca și tine... poate te consideră doar un prieten,însă înceracă șă vorbești cu ea(poate o să fi surprins),arată-i că e specială pentru. tine, cel mai bine ar fi să vorbeși cu ea(ia-ți inima în dinți), încercarea moarte nu are! Dar înainte să faci pasul cel mare:"o iubești" sau doar o placi pentru. fizicul ei?(gândeștet-te bine...)
Eu te încurajez să vorbești cu ea (la fel cum o făceai și până acum) fă-o să înțeleagă că înseamnă mult pentru. tine... însă nu intra cu "bocanci" în inima ei(ai răbdare, nu ști cum o să reacționeze...dă-i timp de gândire, dacă te hotărăști să vorbești cu ea).

O zi bună și succes!