| David09998 a întrebat:

Nesquik-ul iti da energie sau ciocolata caldă?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu te "invioreaza" asa cum face cafeaua!
eu de cate ori beau ciocolata calda este ca si cum as bea ceai!
depinde fiecare produs ce cantitate de cacao are, daca este o cantotate moderata sau mare ti-ar putea da energie, insa nu stiu aceste produse de care zici ce mare cantitate au, deci energia resimtita va fi efect placebo!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nesquick iti da energie ca are o groaza de calorii ca are multe chestii in el, nu e cacao pura

| dullcat a răspuns:

Zaharul din ele iti va da energie, nu conteaza ce alegi.

| Lukasssz a răspuns:

Nu prea

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu pentru ca nu are nici cafea iar cacaoa e in cantitate ff mica. Ar putea sa-ti dea energie vitaminele bagate in el dar la fel sunt foarte mici. Mai bine mananca putina ciocolata din aia cu peste 70% cacao

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai degrabă ceaiul verde sau cafeaua.