| B3stgirl a întrebat:

Niste tipuri de aparate de fotografiat, nu foarte scumpe, dar totusi sa fie bunehee heeFunda.

Răspuns Câştigător
| An0nim_1112 a răspuns:

Canon PowerShot A490:

Accesibila, facila si distractiva, camera Canon PowerShot A490 utilizeaza tehnologia Canon pentru a permite oricui sa realizeze fotografii excepţionale de 10 megapixeli. Cu designul sau compact si usor, incape fara probleme in orice buzunar.

• Senzor CCD cu o rezolutie de 10Mpx
• Zoom optic 3. 3x
• Autofocus cu functie "Face Detection"
• Ecran LCD cu diagonala de 2. 5"
• Sensibilitate ISO pana la 1600
• Inregistrare video 640 x 480px

Nikon Coolpix L21:

Un aparat foto accesibil si distractiv de 8 megapixeli, care va permite sa realizati fotografii fara griji, indiferent unde va aflati. Este prevazut cu obiectiv NIKKOR cu zoom de 3, 6x si o gama de functii automate, care permit realizarea unor imagini statice sau clipuri video extraordinare, de fiecare data.
Modul automat facil optimizeaza toate setarile aparatului pentru rezultate extraordinare. Tehnologiile avansate anti-incetosare, inclusiv Reducerea electronica a vibratiilor, contracareaza automat imaginile incetosate, chiar si atunci cand subiectul se misca. Modul Zambet si avertizarea de clipire va ajuta sa captati portrete perfecte, cu fete zambitoare si ochii deschisi. COOLPIX L21 - convenabil, eficient si distractiv.

Sony Cyber-shot DSC-W310

Cu un design minunat, usoara si simplu de transportat: nu a fost niciodata mai usor sa capturati imagini clare si detaliate. Functii inteligente precum recunoasterea inteligenta a scenei si declansarea la zambet va ajuta sa capturati si mai multe momente distractive.

Prezinta urmatoarele caracteristici:

• Senzor Super HAD CCD 1/2. 3"

• Rezolutie 12. 1 Mp

• Obiectiv wide 28mm (echivalent format 35mm)

• Zoom optic 4x

• Ecran LCD cu diagonala de 2. 7"

• Sensibilitate ISO 3200

• Stocare pe card SD/SDHC si Memory Stick Pro Duo

• Mod inteligent de detectare a scenei (iSCN)

• Stabilizare digitala de imagine SteadyShot

• Tehnologie de detectare a fetei

• Mod Easy Shooting

• Tehnologie de declansare la zambet

• Inregistrare video