| Etro a întrebat:

Nu există o modalitate de a afla cine trimite mesaje pe tellonym? O prietena și un prieten de ai mei au primit niște mesaje foarte urâte de la cineva ce se da drept fratele fostului prietenei mele. Prietenul meu a început sa creadă ca eu sunt și mă înjură în toate modurile posibile și zice mai multora. Măcar prietena mea nu crede, dar nu știu cum sa ii dovedesc că nu sunt eu.

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pai nu ca toate idee e sa ramai anonim.

| PainTech a răspuns:

Ști care e ideea cu tellonym?

E complet ANONIM, nu poți afla cine lasă comentarii. E făcut să fie anonim. La ce se aștepta când a făcut contul?
De ce folosești un serviciu anonim dacă nu ești în stare să reacționezi la mesajele de acolo?

Un prieten avea o metodă bună. Posta linkul de tellonym pe WhatsApp sau pe Instagram la story. Știa cine a lăsat comentariu in funcție de ore la care a intrat persoana respectiva pe story. Între ora comentariului de pe tellonym și ora care apărea pe story la persoana respectiva era o întârziere de câteva minute.

Totuși nu înțeleg de ce încă folosiți tâmpenii de genul. Dacă cineva nici nu are curaj să îți spună în fața ce are de spus de ce te-ar interesa părerea respectivului despre tine?
Credeți că oamenii au numai gânduri bune și floricele?