| anonim_4396 a întrebat:

Nu inteleg de ce o prietena de`a mea (care credeam ca e cea mai buna) a inceput sa ma ignore si sa vorbeasca cu o alta. De jumatate de an a inceput sa vorbeasca cu un baiat, el a inceput sa se dea la ea etc. Au fost 2 saptamanii impreuna da` nu sau vazut deloc (si nici nu se vad, adica mai precis nu se cunosc din priviri). Ea a inceput sa imi povesteasca, iar de la o vreme nu`mi mai spune mie si ii spune unei alte fete.La scoala e cea mai buna.Totii colegiii din clasa sunt nebunii dupa ea... nu inteleg de ce ea are atata succes. Toti profesorii i`au dat 10 la ascultat si alte chestii... doar cand o vad pe ea li se lumineaza fata.Nu vreau sa zic ca`s geloasa sau ceva de genu da` nu mai e ceea care era.Se lauda pentru ceea ce face iar inainte nu facea asa. Le face pe alte fete curve da` ea nu se vede cata curva a ajuns.Nu stiu daca e o intrebare sau ceva de genu.Raspundeti daca ati inteles ce am vrut sa va zic. THX

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

"Cata curva a ajuns"raised eyebrows
Dathinking
Sa zicem ca nici ea dar nici tu nu stiti ce inseamna o prietenie in adevaratul sens al cuvantului
Cum sa ma exprim eu mai plastic? Cand te scuipa prietenul in fata, mai intorci o data obrazul, nu te duci si il barfestiraised eyebrows
Indiferent cat de mult rau ti-ar fi facut.Suferi si taci. E dreptul tuturor sa ne indepartam de cineva cand credem ca dintr-un motiv sau altul nu mai avem interese comune.Nu te simti lezata, ranita in orgoliul.Si nu incerca sa o tii langa tine.Nu asa legi un om de tinewinking

| arysa a răspuns:

Prietenii adevarati sunt foarte rari in viata asta. Fata asta din cate imi dau seama vrea sa fie populara, in centrul atentiei si normal ca-si va schimba grupurile dupa cum vrea. Poti sa incerci sa ai o discutie cu ea si sa-i spui ca o consideri prietena ta si in functie de reactia ei iti vei da seama daca merita sau nu. Insa asa din proprie experienta persoanele de genul asta nu pot fi niste prietene adevarate.

| Adellee a răspuns:

Eu vad ca "prietena" asta a ta nu prea iti este prietena. Din moment ce nu-ti mai povesteste nimic, ci din contra ii povesteste celeilalte, cred ca nu ar fi bine sa mai stai prin preajma ei.Eu as zice ca da mita pe a profesori de tot ii da numai 10.Asa cred eu...nu te oblig sa crezi ceea ce iti spun eu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai cred ca"succesul" de care beneficiaza a facut-o sa se indeparteze de tine pentru a sta cu persoane pe care le considera"cool" sau"populare" dar de fapt sunt niste copii care isi dau aere si nu pun pret pe ceea ce conteaza cu adevarata...adica prietenia. Da dovada de comportament infantil:-|gaseste-ti prietene care sa nu fie FALSE ( cu 2 fete)
Am si eu asa ceva prin liceu la mine si sincer cred ca unele prea se cred frumoase si de fapt au o tona de machiaj pe ele si se cred si preferate de baietii din clasele lor, dar de fapt ei saracii nu stiu cum sa scape de ele.Acesta e anturajul:-|