| anonim_4396 a întrebat:

Nu ma pot concentra pe invatat, incep sa iau note cat mai mici si mai am si examen sunt clasa 8... va rog sa ma ajutati!

Dau funda mare!

2 răspunsuri:
| expander91 a răspuns:

Esti amorezat laughing)

| loryiii a răspuns:

Pot sa spun ca si eu am trecut exact prin ce ai trecut si tu, tot in clasa a 8-a. In primul rand trebuie sa te motivezi, nu te pune nimeni sa inveti de acum laughing nici eu nu prea m-am omorat cu invatatul, abia in ultimele 2 saptamani m-am pus calumea pe invatat, bine la mate am fost mai mereu buna da la romana eram varza, asa ca m-am axat pe mate( si am invatat toate teoriile si cateva exercitii) bine notele nu au fost prea mari laughing 7, 80 la romana si 7, 80 la mate hilar ca la romana nu am invatat nimic. ORicum unde vreau sa ajung examenele sunt usoare. Si cu invatatul, dc nu te poti concentra? ti-ai facut recent o / un iubit/a? Oricum cu invatatul e greu doar pana te apuci( zic din proprie experienta). Ceva sa te ajute la memorie e bun sa iei memo+ sau magneziu ( de la farmacie naturista). SPer ca te-am ajutat. Daca nu sti ceva de materie adica pentru examen ma poti contacta happy. Bafta