| anonim_4396 a întrebat:

Nu ma pot concentra pe invatat, incep sa iau note cat mai mici si mai am si examen sunt clasa 8... va rog sa ma ajutati!

Dau funda mare!

1 răspuns:
| MsYourDarling a răspuns:

Trebuie sa te concentrezi pe prioritati. Gandeste`te ca in momentele astea, cea mai mare atentie din partea ta trebuie sa se concentreze pe invatat si in niciun caz iubiti sau iubite. gandeste`te ca de asta depinde viitorul tau (admiterea la liceu si mai departe, facultatea) si incearca sa-ti gasesti singur/a motivatii. incurajeaza'te!