| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai stiu ce sa mai fac sa scap de tristetea astasad

4 răspunsuri:
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Iesi in oras cu prietenii, plimba-te prin parc sau fa un fel de activitate care sa te ajute sa uiti.
Fa-ti un hobby, ceva sau uita-te la niste seriale de comedie.

| Samariteanul a răspuns:

Asculta muzica care sa te scoata din acea stare.Muzica este cel mai bun medicament.

| MiulescuFlorinel2000 a răspuns:

Am un singur cuvant de spus :rap

| Vilceanu_Alina-Patricia_2004 a răspuns:

Pai si eu ma simt uneori trista, mai ales de cand m-am mutat in uk, is cand am aceasta stare de tristete incerc sa o uit uitandu-ma la anime-uri/seriale sau jucand jocuri pe laptop ca atunci cand eram mica. Sa nu mai zic de muzica, ascult toate felurile, nightcore/rock/muzica romaneasca daca ma apuca ascult si manele si si populara. Aceea tristete este doar o plictiseala in exces care te face sa te simti deprimat si singur, asa ca trebuie sa iti ocupi timpul cu orice. Iesi afara cu prietenii, in caz ca nu ai, apuca-te de un serial/anime lung care sa te prinda destul de repede, asculta muzica, deseneaza, mananca, invata, scrie o carte pe wattpad, fa o baie de 2 ore doar mentine-ti timpul ocupat ca sa uiti de tot.